Radnik ostao neporažen na “Bilinom polju”

Vijesti 01.03.2020 | 17:59

Fudbaleri Radnika osvojili su bod u Zenici. Bijeljinski tim je remizirao protiv Čelika 1:1. a oba tima su imali šanse da dođu do tri boda.

Čelik je krenuo veoma ofanzivno na ovom duelu jer mu je pobjeda donosila nastavak borbe za opstanak. Domaći tim je prvi zaprijetio preko Grahovca, a Luka Bilobrk je bio na mjestu. Zatim je pokušao napadač domaćih Almir Aganspahić, no i njegov udarac je zaustavio čuvar mreže Radnika. U 29.minuti Aganspahić je zatresao mrežu gostiju , ali se našao u nedozvoljenoj poziciji pa je on opravdano poništen.

Radnik je poveo iz prve prave šanse. Srđan Bečelić je ubacio loptu u prostor, rezervista Stefan Janjić je iz drugog pokušaja uspio da je pošalje u mrežu. Inače on je u 31.minuti zamijenio Velibora Đurića.

U 61.minuti izjednačenje. Odbrana gostiju i golman Luka Bilobrk kao da su zaboravili na mladog Resića koji je iskoristio dobro ubacivanje i postigao gol.

Četiri minuta kasnije penal za domaće. Huseinbašić je ušao u šesnaesterac, gdje je zakačio Ivana Šuberta a sudija Mulahasanović je pokazao na penal. Ajdin Mahmutović je loše šutirao i poslao loptu preko gola.

Radnik je opasno zaprijetio u 73.minuti. Karić je odlično prošao, uposlio Demira Pecu koji je pogodio prečku.

Tuzla siti – Velež 0:0

Plasman: Sarajevo 42, Željezničar 39, Zrinjski 37, Borac 36, Tuzla siti 35, Široki Brijeg 31, Radnik 31, Velež 29, Mladost 18, Sloboda 18, Čelik 17. Zvijezda 09 8.

Čelik – Radnik 1:1 (0:1)

Stadion: Gradski u Zenici. Gledalaca: 600. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Strijelci: Resić u 61. za Čelik, Janjić u 42. za Radnik.

Čelik: Pavlović,  Vrhovac, Resić, Bajraktarević od 80. Bjeloš), Huseinbašić, Grahovac, Mahmić, Žuna (od 46. Cenaj), Aganspahić, Zeljković (od 46. Mahmutović), Perišić.

Radnik: Bilobrk, Bečelić, Radović, Novaković, Mekić, Peco, Okić (od 67. Motika), Karić, Plavšić, Đurić (od 31. Janjić), Šubert.