Vozač uprkos rampi, autobus prevezao preko pruge

Mehaničari “Željeznica RS” snimili su prije dva dana još jedan primjer neodgovornog i opasnog prelaska vozila preko pružnog prelaza, a ovaj put na prelazu “Šljunkara”, na dijelu pruge između Modriče i Koprivne.

Republika Srpska 02.02.2020 | 14:00
Vozač uprkos rampi, autobus prevezao preko pruge

Na snimku koji su zabilježili željezničari, a ŽRS objavile i na zvaničnoj Fejsbuk stranici, vidi se kako vozač autobusa, i pored jasno vidljive svjetlosne signalizacije i spuštenih polubranika, na ovom putnom prelazu prolazi pored kolone vozila i prelazi preko pruge u momentima kada se očekuje prolazak voza na ovom mjestu.

Iz “Željeznica RS” ističu da je ovo još jedan primjer bahatosti i ugrožavanja opšte bezbjednosti.

– Ponovo vidimo da bez poštovanja zakonskih propisa i saobraćajne signalizacije, nijedan stepen zaštite bezbjednosti u saobraćaju nije dovoljan. Na brojne apele i upozorenja Željeznica Republike Srpske, određeni vozači ostaju imuni i nastavljaju da ugrožavaju svoju, ali i bezbjednost ostalih učesnika u saobraćaju – saopšteno je iz ŽRS.

Podsjećaju da voz uvijek ima prednost u odnosu na ostale učesnike u saobraćaju i da je to regulisano Zakonom o željeznicama kao i Zakonom o bezbjednosti u drumskom saobraćaju.

– Poštujući zakonske regulative, učesnici u drumskom saobraćaju, izbjegli bi sve saobraćajne nezgode, nesreće i tragedije koje se dešavajun – smatraju u ŽRS, te apeluju na sve učesnike u drumskom saobraćaju da poštuju saobraćajne propise i da se odgovorno ponašaju u saobraćaju.

Srpskainfo

Komentari / 16

Ostavite komentar
Name

Dragan

02.02.2020 14:13

Mi smo lud narod, nama treba kolektivna psihoterapija

ODGOVORITE
Name

Lija

02.02.2020 14:29

Ovom idiotu treba odrezati kaznu i zabraniti da radi ovaj posao. Neka u svoje vozilo smjesti uzu porodicu, i na ovakav nacin se kocka sa njihovim zivotima

Name

Rob

02.02.2020 14:33

Voz je prošao samo nisu digli rampu

ODGOVORITE
Name

Merc

02.02.2020 14:44

ODUZETI VOZACKU TRAJNO

ODGOVORITE
Name

Rale

02.02.2020 14:48

Hoce li objaviti ime vozaca vlasnika autobusa, ili je ovo pravdanje za zeljeznicu i odgovorne.

ODGOVORITE
Name

Re:Lija

02.02.2020 15:03

Ako je vozac autobusa lud, kakve to ima veze sa njegovom uzom porodicom? Inace, razmisli malo prije nego sto iskazes nekome verbalnu kaznu.... U principu, tvoj nacin razmisljanja nije nista bolji od ovoga keretenskog postupka vozaca autobusa...

ODGOVORITE
Name

Goran

02.02.2020 15:24

Većina naših vozača ne zna šta znači Andrejin krst, zato se i dešavaju nesreće. Ovaj vozač je vjeravatno vidio da nema voza u blizini, ove rampe spuštaju mnogo ranije.

Name

Daruid

02.02.2020 15:06

Nema rješenja bez aktivnih prepreka kao u Rusiji.. Divlji zapad smo u 21 vijeku. Nema dalje. Dno dna

ODGOVORITE
Name

Ognjen

02.02.2020 15:10

Ovi vozaci stvarno nisu normalni i kad se desi nesreca onda su krive zeljeznice RS.

ODGOVORITE
Name

Skeptik

02.02.2020 15:34

Od neki dan kada je neki dan radnik željeznice u Zalužanima prespavao i nije spustio rampu, menadžment ŽRS pušta snimke gdje svozači ignorišu spuštene rampe ili te rampe lome te tako žele pokazati javnosti kako uopšte nema svrhe postavljati i spuštati rampe...

ODGOVORITE
Name

Cccc

02.02.2020 16:12

Za ovo je kriv Milorad Dodik I vlast RS.

ODGOVORITE
Name

007

02.02.2020 16:14

Taj sto ga je snimio trebao je obavjestiti policiju u Modrici reci broj tablica i da ga fino sacekaju na autobuskoj sa jednom cestitkom.Novcanom kaznom plus oduzimanje vozacke na jedno 3 mjeseca pa nek glodje onda drvece kad nema plate.

ODGOVORITE
Name

Svasta moguce

02.02.2020 20:39

Ne vjerujem vise nikome. Nije iskljucena ni namjestaljka da ZRS pokazu kako nije do signalizacije nego do neodgovornih vozaca. Bas u tom momentu da neko snima? Dok pripremi kameru autobus je vec prosao?Mozda je i voz u medjuvremenu prosao a rampa nije podignuta. Mnogo je pitanja.

Name

marko

02.02.2020 16:33

Primijenite samo zakon prema ovom idiotu

ODGOVORITE
Name

Xx

02.02.2020 16:57

Ja da sam bio u autobusu nebi on dalje vozio bio bi jači od njega da je neznam koliki

ODGOVORITE
Name

Tri

03.02.2020 09:20

mjeseca zatvora i oduzimanje dozvole!

ODGOVORITE