Federer eliminisao Sandgrena za polufinale!

Rodžer Federer je uspeo posle velike drame da se plasira u polufinale Otvorenog prvenstva Australije u tenisu.

Tenis 28.01.2020 | 09:01

Švajcarac je savladao Tenisa Sandgrena sa 3:2 (6:3, 2:6, 2:6, 7:6(8), 6:3), posle tri i po časa igre.

Federer se tokom meča mučio sa povredom, bio na set od poraza, spasao sedam meč lopti, ali je na kraju preživeo.

On će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Novak Đoković i Miloš Raonić.

Prvi set prvog duela Federera i Sandgrena nije nagoveštavao pravu dramu, pošto ga je Švajcarac osvojio rutinski sa 6:3, iskoristivši brejk loptu u šestom gemu.

Ipak, usledila su dva potpuno ista perioda igre. Sandgren je zaigrao mnogo bolje, a njegovo buđenje poklopilo se sa problemima Švajcarca sa povredom.

Stoti igrač na ATP listi je ta dva seta dobio tako što je napravio po dva brejka, u drugom i poslednjem gemu.

Federer je praktično bio na konopcima, teško se kretao i još teže dobijao gemove na svoj servis, a o eventualnim brejk prilikama nije smeo ni da razmišlja.

U završnici četvrtog seta Sandgren je propustio tri meč lopte, pa je pobednika tog dela igre morao da odluči taj-brejk.

Vrlo lako je Amerikanac stigao do 6:3, a onda je usledio neverovatni preokret. Federer je spasao još četiri meč lopte, a onda iskoristio svoju drugu set loptu.

Na krilima te serije, Federer je dobro otvorio i odlučujući peti set. Konstatno je pretio na servisu protivnika, da bi u šestom gemu uspeo da iskoristi brejk loptu.

Sandgren više nije imao snage, švajcarsi teniser je rutinski priveo meč kraju i plasirao se u polufinale, gde će igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Novak Đoković i Tenis Sandgren.