Stigao pun autobus turista iz Kine u Hrvatsku

U Hrvatsku je stigao autobus s kineskim turistima iz grada Vuhan, epicentra epidemije virusa korona, saznaje zagrebački portal Index.hr.

Region 26.01.2020 | 08:41
Stigao pun autobus turista iz Kine u Hrvatsku
Prema informacijama portala, turisti su juče doputovali avionom u Milano, a odatle autobusom stigli u Hrvatsku. Oni su na milanskom aerodromu prošli proveru zdravstvenog stanja i niko nije imao simptome bolesti.

Oni su zaustavljeni na graničnom prelazu Bregana, gde su dobili instrukcije šta moraju da urade ako primete simptome. Kako saznaje Index.hr, vozač autobusa dobio je broj epidemiologa kome mora da se javi ako primeti da neko od putnika ima simptome virusa.

S događajem je upoznat i hrvatski zavod za javno zdravlje koji je ranije objavio uputstva i za putnike koji idu u Kinu i za povratnike ili turiste iz Kine.

(Tanjug)

 

Komentari / 8

Ostavite komentar
Name

Aco

26.01.2020 09:12

Sad ce oni njih protjerat u Bosnu

ODGOVORITE
Name

Igor

26.01.2020 09:41

Glava mi puče ... Korona virus ??? Popio sam 12 Corona .

ODGOVORITE
Name

Uhh

26.01.2020 09:46

Neka se dobro izljube sa politicarima

ODGOVORITE
Name

Croatia

26.01.2020 10:11

Hrvati nemojte da se žalite kasnije

ODGOVORITE
Name

Đorđe

26.01.2020 10:49

Kažu, da je utobus pun kineskih turista iz Vuhana stigao u Hrvatsku. Hoće li Tomson i Kolinda umjesto uvježbane pjesme, mijenjati tekst " Za KORONU spremni". Pozdrav dobrim ljudima bez obzira na vjeru, naciju i mišljenje.

ODGOVORITE
Name

BL

26.01.2020 10:49

Sad ce im se most zvati Korona

ODGOVORITE
Name

Milivoje

26.01.2020 11:26

Ma glupost. Izmisljen virus.... cim dobije malu gripicu , odmah se pripisuje tom virusu. Mozemo videti kako su hartije od vrednosti farmaceutske industrije skocile. Biznis ljudi ;)

ODGOVORITE
Name

Havarija

26.01.2020 11:33

Samo se vi radujte a eto njih popodne u Bosnu.

ODGOVORITE