Pitanje Kosmeta nemoguće riješiti u kratkom roku

Ambasador Rusije Aleksandar Bocan Harčenko rekao je da sada nije najpovoljnija situacija za obnovu pregovora između Beograda i Prištine.

Srbija 24.11.2019 | 10:30
Pitanje Kosmeta nemoguće riješiti u kratkom roku
– Ne mogu da kažem da je sada najpovoljnija situacija za obnovu pregovora. I ovo je potpuno objektivna ocjena, jer i ja sam čuo ponekad neke optužbe da Rusija želi da spriječi razgovore – rekao je Bocan Harčenko u intervjuu za RTS.

Odgovarajući na pitanje, ko je optuživao Rusiju, on je rekao, da je bilo takvih razgovora i da je i iz Prištine čuo izjave da Rusija ne želi pregovore i nema želju da se riješi pitanje Kosova zauvek.

– Ova izjava stigla je na adresu Rusije koja je uvijek podržavala da se riješi to pitanje više nego partneri iz zapadnih zemalja – dodao je Harčenko. 

On je naglasio da su “neophodni preduslovi i samo pregovori i bez nekih vremenskih okvira”.

– S obzirom na to da je situacija veoma teška, imam ozbiljne sumnje da je moguće za nekoliko mjeseci ili za jednu godinu da se riješi ovaj problem i to odjednom. Teško je ovo zamisliti – zaključio je Bocan-Harčenko.

(RTS)

Komentari / 7

Ostavite komentar
Name

Gogi

24.11.2019 09:41

Zato sto nije u vasem interesu da se u kratkom roku rijesi.Onda izgubiste uticaj na Srbiju i samim time na Balkanu.

ODGOVORITE
Name

HM

24.11.2019 10:27

Ovi sami sebi osiguravaju posao a gore od toga je to sto drze narod/gradjane u neivjesnosti a sve je vec odavno gotovo. I za ovakvo stanje i ponizavanje gradjana i drzave Srbije kriva je iskljucivo danasnja vlast jer su dopustili da se svi pa i rusi igraju sa narodom i drzavom. Zasto nepriznaju Kosovo i rjese vec rjesen problem i s tim zavrse i ruse i sve ostale da plagiraju gradjane. Dokle vise???

ODGOVORITE
Name

AR

24.11.2019 10:46

Nema vise pitanja Sve zavrseno sve jasno kao suncan dan

ODGOVORITE
Name

bufalo

24.11.2019 11:43

Kosovo je Srbija.

Name

re bufalo

24.11.2019 17:23

Otidji onda na Kosovo bez dokumenata ako je Srbija.

Name

Mila

24.11.2019 13:47

Koliko je potrebno,1000 god.??????Ili je i to malo???

ODGOVORITE
Name

re

25.11.2019 11:51

Ako treba I 2000 godina, ali Kosmet je bio i biće Srbija!!!!