Pjanić vratio nadu u plasman BiH na EP

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Finsku 4:1 i tako zadržala makar teoretske šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

Fudbal 12.10.2019 | 20:17
Ekipa Roberta Prosinečkog odigrala je odličan meč i bilo je pitanje samo sa koliko golova u mreži će biti ispraćeni gosti. Domaći tim je dominirao teren, bio nadmoćan u polju gdje je kvalitetnim akcijama stvarap probleme posljednjoj liniji gostiju.

BiH je krenula veoma ofanzivno. Prvi je zaprijetio Bičakčić glavom u 13. minuti nakon kornera, a u sljedećem naletu Amer Gojak je zatresao mrežu. Gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Pritisak BiH nije popuštao. Imao je dobru šansu Hodžić, čiji udarac je izblokirao Toivio.

Zoran Kvržić je odigrao sjajan meč i u 29.minuti je odlično uposlio Izeta Hajrovića koji je sigurnim udarcem pogodio mrežu. Uprkos vođstvu BiH je nastavila sa pritiskom i to se isplatilo u 36. minuti kada je Raitala igra rukom. Miralem Pjanić je bio siguran sa penala.

U nastavku domaća selekcija je nastavila sa napadima uprkos sigurnom vođstvu. U 54. minuti Miralem Pjanić je zatresao prečku a zatim je kapiten BIH u 58. minuti uspješno realizovao šansu kad se lopta odbila nakon pokušaja Gojka Cimirota za 3:0. Vođstvo nije uspavalo domaće koji su i dalje nastavili sa napadima pa je Hodžić pogodio za visoko vođstvo.

Finci su u nastavku uspjeli da smanje a u strijelce se upisao Pohjanpalo.

U narednom kolu u utorak BIH gostuje kod Grčke.