SP: Četvrto zlato na SP za Jamajčanku!

Frejzer-Prajs ponovo najbrža! Prva žena sa "het-trikom" svetskih titula na 100 metara, u Dohi je i četvrti put u karijeri slavila veliku pobedu.

Ostali sportovi 30.09.2019 | 14:01
Atletičarka sa Jamajke Šeli En Frejzer Prajs osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Ona je stazu pretrčala za 10,71 sekundu i tako osvojila svoje četvrto svetsko zlato.

Prvi put je postala najbolja na svetu pre tačno 10 godina u Berlinu, a taj uspeh ponovila je u Moskvi 2013. i u Berlinu 2015. godine.

Britanki Dini Ašer Smit je novi nacionalni rekord bio dovoljan samo za srebro (10,83), a na pobedničko postolje se popela i Mari Žoze Talu iz Obale Slonovače (10,90).

Ruskinja Anželika Sidorova osvojila je zlatnu medalju u skoku s motkom. Ona je zlato osvojila rezultatom 4,95 metara, čime je za četiri centimetra popravila lični rekord.

Srebrna medalja pripala je Amerikanka Sendi Moris (4,90), dok je bronzu osvojila olimpijska šampionka, Grkinja Ekaterini Stefanidi (4,85).

Četvrto svetsko zlato, a treće uzastopno osvojio je i Amerikanac Kristijan Tejlor u troskoku. On je u nedelju uveče zabeležio rezultat od 17,92 metara. Srebro je pripalo njegovom zemljaku Vili Klaju (17,74), a bronza Fabrisu Zangu iz Burkine Faso (17,66).

Američka mešovita štafeta na 4x400 metara osvojila je zlato, srebro je otišlo na Jamajku, a bronza u Bahrein.

Izvor: mondo.rs