ŠPA - Proljetos su slavili, sad se pitaju: Šta nam je ovo trebalo?!

Izgledi plavo-belih da će u pauzi između remija sa Ferencvarošom kod kuće i puta u Moskvu na duel sa CSKA uspeti da osvoje bar bod umanjio je Fernando Kaljero, koji je izgubio duel za ničiju loptu sa snažnim Serhijom Gvardiolom i potom ga srušio i dobio crveni karton!

Fudbal 29.09.2019 | 21:00
Espanjol i Atletik Bilbao osvojili su isti broj bodova prethodne sezone, ali je sedmo mesto uz plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope pripalo plavo-belima iz Barselone zbog neznatno bolje gol-razlike od rivala sa "San Mamesa".

Danas, kada gledaju kako se ekipa muči razapeta na dva fronta praktično od kraja jula, navijači manje popularnog kluba iz prestonice Katalonije verovatno se pitaju - šta nam je ovo trebalo!?

U matine terminu 7. kola Primere, "španci" su izgubili i četvrtu utakmicu kod kuće ove sezone: Espanjol - Valjadolid 0:2 (0:1) pred 20.900 ljudi na "RCDE" stadionu.

Gosti su poveli sa beče tačke u 25. minutu, kada je siguran bio veteran Mičel i postigao prvi pogodak ove sezone.

Šansu za to dobio kada se Viktor Sančez bez preterane potrebe razmahao rukama u svom šesnaestercu i udario rivala laktom u glavu, što nije promaklo sudiji Giljermu Kvadri.

Izgledi plavo-belih da će u pauzi između remija sa Ferencvarošom kod kuće i puta u Moskvu na duel sa CSKA uspeti da osvoje bar bod umanjio je Fernando Kaljero, koji je izgubio duel za ničiju loptu sa snažnim Serhijom Gvardiolom i potom morao da ga sruši sa leđa kao poslednji igrač odbrane, pa Kvadra nije imao kud nego da mu pokaže put u svlačionicu u 66. minutu.

Minut kasnije Hoakin Fernandez postigao je glavom pogodak za 0:2, ali je on poništen posle konsultacije sa VAR sobom i utvrđenog ofsajda, međutim domaćinu danas jednostavno nije bilo spasa, jer je Serđijeva izmena Enes Unal u nadoknadi asistirala Oskaru Planu za konačnih dva razlike i prekid serije ljubičasto-belih od pet mečeva bez pobede.

Valjadolid je na premijeri pobedio Betis takođe kao gost i potom osvojio samo dva od mogućih 15 bodova do lakšeg od dva gostovanja u Barseloni ove sezone.

Gostima je ovo bila sedma, a domaćinima već 14. utakmica ove sezone.