USO: Džumhur poveo, pa stao, Federer ne prašta!

Najbolji bh. teniser dobio je prvi set protiv Švajcarca, ali Federer bez mnogo muke dobio naredna tri za prolaz u treće kolo US Opena.

Tenis 28.08.2019 | 23:14
Damir Džumhur i Rodžer Federer sastali su se u drugom kolu US Opena, a slavio je na kraju Švajcarac.

Bh. teniser dobio je prvi set, ali je potom stao, mnogo lošije servirao i treći igrač na ATP listi je to znao da kazni.

Federer je ekspresno dobio naredni set, potom u potpuno sličnom trećem preokrenuo i na kraju poslije nešto veće borbe u posljednjem stigao do pobjede 3:1

Naredni protivnik nekadašnjem "broju jedan" biće bolji iz duela Francuza Luke Puja i Britanca Danijela Evansa.

Damir Džumhur - Rodžer Federer 6:3, 2:6, 3:6, 4:6

U prethodna dva međusobna duela Federer je slavio ubjedljivu pobjedu, ovog puta Džumhur ga je malo više zabrinuo.

Dobro je igrao Damir Džumhur, bio maksimalno skoncentrisan u prvom setu što mu je donijelo i rezultat, ali čim je stao servis pojavili su se problemi, a uskoro i znakovi nervoze.

Neiskorištena brejk lopta na startu drugog seta skup ga je koštala, da bi pred kraj seta upropastio još jednu.

Uskoro se pojavila nervoza i vrlo brzo gledali smo "prepoznatljivog" Džumhura koji se raspravlja sa sudijom, ali kada se smirio pojavili su se novi problemi - kratkotrajni bol u međurebarnom dijelu na kojeg se nešto kasnije požalio i fizioterapeutu.

Djelovao je dobro u narednom gemu Džumhur, međutim, bilo je već kasno jer razigrani Federer više nije dozvoljavao iznenađenja.

Njegov konačni udarac bio je brejk i preokret na 2.1 u četvrtom setu nakon kojeg je Džumhur osvojio tek svoja dva servis gema i Švajcarac je stigao do 6:3 i pobjede 3:1 u setovima.

Izvor: mondo.ba