US open: Katastrofa za Berdiha!

Eliminisao ga anonimni Amerikanac! Češki teniser Tomaš Berdih je doživeo pravu katastrofu u prvom kolu US Opena.

Tenis 26.08.2019 | 20:52
Njega je na startu poslednjeg Gren slem turnira u sezoni pobedio Dženson Bruksbi, trenutno 394. igrač na ATP listi.

Meč je trajao dva sata i 29 minuta, a kvalifikant ga je dobio sa 6:1, 2:6, 6:4, 6:4.

Amerikanac rođen 2000. godine je od starta pokazao da nema strahopoštovanje prema starijem kolegi, pa je poveo sa 4:0, ostvarivši dva brejka.

Do kraja seta je Berdih uspeo da osvoji dva gema, ali je Bruksbi u sedmom stigao do nove brejk šanse i prve set lopte, koju je i iskoristio.

Berdih je sa 6:2 dobio drugi set, ali je u trećem ponovo Amerikanac stigao do dobrog ritma i rešio ga u svoju korist sa 6:4.

U četvrtom setu je Bruksbi propustio dve brejk prilike, pre nego što je u desetom gemu iskoristo prvu meč loptu.