FRA: Zaboravite Pepea, Lil ima novu zvijezdu!

Nigerijac Viktor Osimen oduševio na debiju u dresu Doga sa dva gola.

Fudbal 11.08.2019 | 22:15
Strašnu prošlu sezonu imao je Lil, posle više od pola decenije vratio se i u Ligu šampiona, a logična poslednica svega bila je letnja prodaja Nikole Pepea za 80.000.000 evra u Arsenal. Naravno, klub sa severa Francuske morao je adekvatno da se pojača kako se odlazak krilnog napadača ne bi ni osetio, a izgleda da je odmah ubo džek-pot sa Viktorom Osimenom.

Nigerijac koji je 1. avgusta stigao iz belgijskog Šarlroa za 12.000.000 evra odmah je danas počeo da se isplaćuje, a sa dva pogotka pobrinuo se za startni trijumf Lila nad Nantom od 2:1 u zanimljivom duelu. Momak koji se nije proslavio u dresu Volfzburga otkrio je svoje kvalitete prošle sezone u Belgiji (13 golova), a sve najbolje iz svog raskošnog arsenala - brzinu i snažan šut - prezentovao je danas u trijumfu nad Kanarincima.

Prvo je posle sjajnog sprinta u 19. minutu Osimen doneo prednost Dogama, a u samom finišu kada se rezultat lomio u 81. minutu uspeo je sjajnim udarcem sa desnog krila da donese važan trijumf svom timu i obraduje publiku na stadionu Pjer Moroa. Prethodno je uz dosta sreće Nant izjednačio u 51. minutu preko Žirotoa, ali nije uspeo da zadrži sjajnog Nigerijca koji je već na početku istakao kandidaturu za najboljeg strelca francuske lige.

Važan trijumf koji su danas zabeležili igrači Lila biće im još veći podstrek za nastavak sezone, dok će Kanarinci iz Nanta premijerni trijumf u novoj sezoni morati da potraže sledećeg vikenda protiv Olimpika iz Marselja pred svojom publikom.

LIGA 1 - 1. kolo