Viktore, ništa ti to ne valja!

Viktore, nije to dovoljno dobro. . .  Troicki eliminisan na startu kvalifikacija mastersa u Kanadi.

Tenis 04.08.2019 | 18:24
Viktor Troicki završio je nastup na Rodžers kupu posle samo jednog odigranog meča i neće igrati u glavnom žrebu.

U kvalifikacijama za masters u Kanadi pretrpeo je poraz na startu.

U prvoj rundi njega je savladao Amerikanac Bredli Klan u dva seta, posle 67 minuta igre rezultatom 7:5, 6:3.

Klan, koji je 93. igrač sveta i 13. nosilac u kvalifikacijama u Kanadi, u finalnom duelu za prolaz u glavni žreb turnira sastaće se sa domaćim igračem Stivenom Diezom.

Rodžers kup ove godine igra se u Montrealu za ukupni nagradni fond od 5.701.945 dolara.

Srpski teniser je upisao četvrti poraz u poslednjih pet mečeva i Srbiju "ostavio" na dva predstavnika na turniru, Lasla Đerea i Dušana Lajovića.

U prvom setu je sve vodilo ka taj-brejku. Nije stvorena nijedna brejk lopta sve do 6:5 za Amerikanca, kada je Troicki prvi put posustao, dozvolio set loptu i izgubio prvi deo igre.

Nekada 12. teniser sveta je uspeo da prvi dođe do brejk lopte u drugom setu, ali ne i da je iskoristi. Istom merom je uzvratio i Klan, koji je ipak bio efikasniji na 4:3, te nedugo zatim završio meč.

Klan će se u borbi za plasman u glavni žreb Rodžers kupa sastati sa Kanađaninom Stivenom Dijezom.

Pobedu u prvom kolu kvalfikacija ostvario je i Hrvat Ivo Karlović, koji je izbacio Rusa Jevgenija Donskoja sa 2-1 u setovima.

Takmičenje u Torontu, gde se održava Rodžers kup za žene, završila je Jovana Jakšić.

Od nje je bila bolja Čehinja Mari Buzkova sa 2-0 u setovima (6:1, 7:5) za jedan sat i 21 minut tenisa.

Izvor: mondo.rs/B92