Cvajta: Arminiji slađi bod poslije drame!

Sankt Pauli prokockao pobedu u finišu zanimljivog okršaja u Bilefeldu!

Fudbal 29.07.2019 | 23:15
Arminija i Sankt Pauli podelili su bodove u Bilefeldu pred 23.857 gledalaca na zatvaranju prvog kola Cvajte - 1:1 (0:1).

Gosti iz Hamburga otišli su kući razočarani pošto su ih sekunde delile od pobedničkog starta sezone, a pored navijača Arminije ovom bodu raduju se i simpatizeri HSV-a, koji su u prijateljskim odnosima sa tim klubom, a protiv mrskog im gradskog rivala sa Milerntora.

Sankt Pauli je iznenadio Arminiju u prvih 45 minuta, a poveo je posle sjajne kontre i solo-prodora Kristijana Kontea iz 32. minuta. Bio je to ujedno i najlepši detalj iz slabog prvog dela, prvi konkretni napad, a mnogo bolji fudbal gledali smo u nastavku utakmice.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je bila ofanzivnija, a sjajnu šansu za izjednačenje propustio je hitronogi Jabo već u 48. minutu kada je pogodio prečku. Tražili su domaći i penal u 74. posle igranja rukom porotivnika, ali im posle pregledanog snimka glavni sudija to nije omogućio.

Ipak, Arminija se dokopala boda u 90. minutu posle kornera i nebeskog skoka austrijskog veziste Pritlaza konačnih i posle svega ipak realnih 1:1.

BUNDESLIGA 2 - 1. kolo