SP: Džeki, Džeki, baš si vrag!

Holandska lepotica zakazala finale s Amerikankama! Istorijska utakmica pred Holanđankama!

Fudbal 04.07.2019 | 09:57
Reprezentacije SAD i Holandije odlučiće o novom šampionu sveta u finalu Mundijala za dame koji se igra u Francuskoj.

Fudbalerke u narandžastim dresovima druge su finalistkinje Svetskog prvenstva nakon minimalnog trijumfa nad Švedskom od 1:0 posle produžetaka u Lionu. Za pobedonosni pogodak pobrinula se Džeki Grunen preciznim udarcem sa oko 18 metara u 99. minutu.

Bio je to pogodak nagrade za Holanđanke, koje su bile bolje u većem delu susreta i imale zrelije prilike da dođu do trijumfa u regularnih 90 minuta igre. One će u nedelju (7. jula) prvi put u istoriji igrati finale Mundijala i to protiv favorizovanih Amerikanki i Aleks Morgan koje deluju smouvereno na ovom Mundijalu.

Šveđanke će u borbi za treće mesto u Nici dan ranije igrati sa Engleskinjama.

Holandija će se prvi put boriti za svetsku titulu, Amerika ih ima već tri i ovo joj je peto finale.

Zanimljivo da je selekcija SAD na svakom Mundijalu osvojila medalju, drugi finalista nikada ranije nije stigao ni do polufinala.

Vladajući evropski šampion je do borbe za svetsku titulu došao golom Džeki Gorenen u 99. minutu.

SAD je i dalje veliki favorit, ali je Holandija na pobedničkom talasu, koji traje od Evropskog prvenstva 2017. Izabranice selektora Sarine Viegman na velikim takmičenjima nisu izgubile 12 utakmica!

"Svašta može da se dogodi, to je jedna utakmica, a nagrada je titula", najavila je Viegmana.

Obe reprezentacije u finalu vodiće žene…