Delfini osvojili Svjetsku ligu

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je na Tašmajdanu selekciju Hrvatske sa 12:11 u finalu Svetske lige. "Delfini" su osvajanjem Svetske lige izborili plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Srbija 23.06.2019 | 21:17
Prepun Tašmajdan bodrio je i nosio vaterpolo reprezentaciju Srbije do pobede nad Hrvatskom koja je donela osvajanje Svetske lige i plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Provala oblaka, pokvareni semafor, nekoliko preokreta i neizvesna završnica viđeni su u finalnom meču.

Hrvatska je bolje otvorila meč, iskoristila slabiju igru Srbije u napadu i prvu četvrtinu osvojila sa 3:1.

Druga četvrtina donela je potpuni preokret Srbije. Na krilima dobre odbrane, a potom i znatno poboljšanog napada, "delfini" su vezali pet golova i uspeli da pobedu sa 6:4. U tom periodu Srbija je propustila nekoliko šansi da se ozbiljnije odlepi i možda prelomi meč.

Poput prve, Hrvatska je treću deonicu dobila sa 3:1, ponovo su Hrvati solidnom odbranom uspeli da zatvore sve prilaze svom golu.

Prava drama viđena je u poslednjoj četvrtini. Neverovatna kiša pretila je da prekine meč, pošto se u jednom trenutku semafor zbog vode pokvario.

Navijači su uprkos velikom nevremenu ostali da bodre reprezentativce, čak i više i jače od tog trenutka.

U poslednjem minutu, odvijala se rezultatska klackalica. Hrvatska je došla do izjednačenja, da bi potom Filip Filipović sa peterca doneo prednost Srbiji 17 sekundi do kraja. Srbija se odbranila i slavila pobedu na kraju.

Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske, Sonja Davidović uputila je čestitke vaterpolistima Srbije na osvajanju Svjetske lige i izborenom plasmanu na olimpijske igre u Tokiju 2020.

"Želim vaš još više uspjeha u predstojećim takmičenjima", poručila je Davidovićeva.