Federer u polufinalu Halea!

Rodžer Federer se plasirao u polufinale turnira u Haleu koji se igra za nagradni fond od 2,08 miliona evra.

Tenis 21.06.2019 | 21:17
Švajcarac, koji pokušava da osvoji desetu titulu na ovom takmičenju bio je bolji od Španca Roberta Bautiste Aguta, 6:3, 4:6, 6:4.

Meč je trajao ukupno 116 minuta i španski teniser je pružio snažan otpor favorizovanom Federeru.

Rodžer je u početnom setu dva puta oduzeo servis protivniku, u prvom i devetom gemu, da bi Bautista Agut u drugom setu napravio brejk u trećem gemu što mu je bilo dovoljno da dođe do seta i izjednačenja.

U setu odluke, Federer u drugom i osmom gemu nije uspeo da iskoristi brejk prilike, ali jeste prvu koja mu se ukazala u desetom gemu, što je ujedno bila i meč lopta.

On će u polufinalu u subotu 22. juna igrati sa Francuzom Pjer-Igoom Erberom kojem je Hrvat Borna Ćorić predao meč bez borbe zbog problema sa bolovima u leđima.

U drugom polufinalu sastaće se Belgijanac David Gofan i Italijan Mateo Beretini.

Gofan je u četvrtfinalu eliminisao Nemca Aleksandera Zvereva, dok je Beretini bio bolji od Rusa Karena Hačanova.