Jović debituje protiv Bajerna!
A za potpis se čeka i odluka Gorana Đorovića. . .
Fudbal 04.06.2019 | 19:44
Postoje dva scenarija kada će se to desiti. U bržoj varijanti već koliko 12. juna, odmah posle utakmice reprezentacije Srbije sa Litvanijom. Za tako nešto bila bi potrebna i dozvola selektora U21 reprezentacije Srbije Gorana Đorovića, pošto je Jović insistirao da uprkos ugovoru karijere otputuje sa Orlićima na Evropsko prvenstvo u Italiju i San Marino. I Real mu je džentlmenski izašao u susret. Ako Đorović proceni da je Joviću ipak neohodan i taj jedan jedan, jer će svakako kasniti na početak priprema Orlića, zvanična promocija na stadionu “Santjago Bernabeu“ bila bi odložena za posle Evropskog prvenstva.
Tad ćemo najkasnije prvi put Jovića videti u dresu Kraljevskog kluba. Uostalom, Zinedin Zidan je prvu prozivku za novu sezonu zakazao za 8. jul što će reći da ima vremena čak i ako Srbija na Euru ode do samog kraja.
A kad ćemo Jovića prvi put u kutlnom dresu ugledati i na samoj utakmici? Kalendar kaže 21. jula, pošto tada Real igra prvu kontrolnu utakmicu. I to ne bilo koju. Protivnik će biti niko drugi do minhenski Bajern, jedan od nekoliko velikana koji je figurirao kao kandidat za Jovićev potpis, pošto nije tajna da trener Bavaraca Niko Kovač ima visoko mišljenje o Luki još otkako su prošle sezone sarađivali u Frankfurtu.
Meč Reala i Bajerna igraće se u Hjustonu u sklopu Internacionalnog kupa šampiona. Tri dana kasnije Kraljevski klub će u Lendoveru u Merilendu odmeriti snage sa Arsenalom, a 27. jula se igra sa Atletikom u Ist Rašfordu u Nju Džersiju. Potom sledi Audi kup u Nemačkoj i 30. jula okršaj sa Totenhemom u Minhenu.
Izvor: mozzartsport
Komentari / 0
Ostavite komentar