Banjalučanke bez titule u "majstorici"!

Košarkašice banjalučkih Orlova nisu uspjele da osvoje titulu šampiona Bosne i Hercegovine.

Košarka 10.05.2019 | 21:51
Nakon što su Banjalučanke propustile "meč-loptu" pred svojim navijačima, u petom odlučujućem meču u Banovićima, domaće košarkašice su deklasirale gošće rezultatom 94:63 (27:18,17:18,24:10,26:17)i odbranile trofej.

U prvom poluvremenu viđena je uglavnom izjednačena borba, mada su Banovićanke otišle na odmor sa "plus osam" (44:36), da bi u nastavku potpuno "slomile" gošće iz Banjaluke i u trećem kvartalu praktično prelomile meč.

U posljednjih 10 minuta ušlo se sa prednošću domaćih košarkašica od čak 22 poena, što je do kraja dodatno povećano na "plus 31" razlike.

U banjalučkom taboru po 16 koševa dale su Milica Zeljković i Vida Emeše, koja je ostvarila dabl-dabl učinak uz 10 skokova, dok je u banovićkom timu prvo ime susreta bila Nikolina Zubac sa 23 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Banovići: Ikanović 17, Musić 6, Zubac N. 23, Šćekić 3, Dušanić 9, Demirović, Glotić 2, Ikanović A.2 , Karić, Zubac 15, Lacić 16, Bučuk 1. Trener: Goran Jurčenko

Orlovi: Popović, Zeljlković 16, Domuzin 7, Emeše 16, Rajić 2, Šobot 1, Vasilić, Kovačević, Simić 3, Babić 9, Božić 9, Orašanin. Trener Slaviša Ožegović

Izvor: mondo.ba