Madrid: Dimitrov neće na Novaka!

Bugarin doživeo neprijatno iznenađenje u prvom kolu mastersa u Madridu.  Novak protiv Frica u drugom kolu turnira u Madridu. Najbolji teniser sveta Novak Đoković u utorak ne pre 13 časova započinje takmičenje na Mastersun u Madridu.

Tenis 06.05.2019 | 19:30
Protivnik Novaka Đokovića u drugom kolu turnira "Masters 1000" serije u Madridu neće biti Grigor Dimitrov, kao što se očekivalo posle žreba.

Biće to mladi Amerikanac Tejlor Fric, trenutno 57. na ATP listi, koji je Bugarina savladao u dva seta - 7:6 (10:8), 7:6 (7:4).

Đoković, koji je takmičenje u glavnom gradu Španije osvajao dva puta, 2011. i 2016. godine, igraće na startu sa Tejlorom Fricom.

Amerikanac je u prvom kolu pobedio Bugarina Grigora Dimitrova u dva taj-brejka, 7:6 (8), 7:6 (4) posle 110 minuta igre.

U prvom setu, oba igrača su načinili po brejk i to u šestom i sedmom gemu, da bi Fricu taj-brejku posle 0:3 uspeo da dođe do set lopte na 6:5, ali tada je nije iskoristio.

Imao je i Dimitrov set loptu na 7:6, ali se Amerikanac izvukao da bi posle 8:7 i nove propuštene prilike, konačno uspeo da iskoristi treću set loptu (10:8).

U drugom setu, slična situacija, Fric je uz brejk poveo sa 3:0, da bi na 4:2, izgubio svoj servis.

Dimitrov je izjednačio na 4:4, potom se igralo gem za gem, do taj brejka u kojem je Fric poveo sa 3:1, pa sa 5:2, da bi ga na kraju dobio rezultatom 7:4.

Đoković i Fric se nikada nisu sastajali u Madridu, a sastali su se samo jednom i to nedavno u trećem kolu Mastersa u Monte Karlu.

Novak je tada slavio ubedljivu pobedu od 6:3, 6:0.