Mladost sa DEVETORICOM poklekla na "Grbavici"!

Sarajevski Željezničar je gubio od ekipe iz Doboja kod Kaknja, a onda zbog isključenja dvojice igrače Mladosti, ipak stigao do pobjede u 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine 3:1 (1:1).

Fudbal 05.05.2019 | 22:37
Nakon što su "plavi" ostali bez licence za učešće u međunarodnim takmičenjima odlukom Prvostepene komisija za licenciranje klubova, u veoma bitnom susretu protiv Mladosti su gubili od ekipe iz Doboja kod Kaknja, ali su ipak stigli do preokreta i pobjede 3:1 (1:1).

Do 12. trijumfa ove sezone pred oko 2.000 gledalaca na "Grbavici", izabranici Amara Osima stigli su prvenstveno zahvaljujući činjenici da je Mladost poslije vođstva igrala sa DEVET igrača skoro sat vremena!

No krenimo redom...

Goste je do prednosti doveo Gedeon Guzina u 25. minutu poslije centaršuta iz kornera koji je izveo Filip Arežina. Bio je to njegov peti ovosezonski pogodak.

Ipak Mladost je deset minuta kasnije ostala sa 10 igrača nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Sjeverni Makedonac Dželil Asani, a ubrzo i sa devetoricom jer je ranije pod tuš morao i Edin Biber.

Brojčanu prednost od čak dva fudbalera u polju, izabranici Amara Osima iskoristili su u drugom minutu sudijskog vremena kada je mrežu Emila Velića pogodio Sinan Ramović - 1:1.

U nastavku je Mladost odolijevala do posljednjih 15 minuta susreta kada su plavi sa "Grbavice" sa dva pogotka riješili pitanje pobjednika.

Najprije je u 77. minutu Matej Rodin doveo Želju u vođstvo, da bi pet minuta kasnije sve dileme razriješio Sulejman Krpić na asistenciju Dženana Zajmovića.

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Šabanadžović, Krpić, Ramović, Stanić, Bogičević, Veselinović, Sadiković, Rodin i Klepač.

MLADOST: Velić, Hreljić, Velbek-Maseko, Guzina, Arežina, Marković, Biber, Bojo, Asani, Atajić i Isaković.