Cvajta: Vrag je odnio šalu!

HSV izgubio derbi i pao na četvrto mesto! Slavni klub više ne drži sudbinu u svojim rukama.

Fudbal 28.04.2019 | 16:45
Vrag je odneo šalu, Hamburger više ne drži svoju sudbinu u svojim rukama! Slavni klub koji nije pobedio od 2. aprila imao je u nekoliko navrata sreće da su ga konkurenti u borbi za drugo mesto "ispoštovali", uskladili svoju sa njegovom lošom formom, ali morao je i taj dan da dođe. HSV je ponovo izgubio i skliznuo na četvrto mesto. Union Berlin bio je bolji u derbiju od nekadašnjeg šampiona Evrope - 2:0, čime ga je preskočio na tabeli.

Da sve bude još gore po Hamburger danas je tri boda uzeo i Paderborn, a to znači da je četa Štefena Baumgarta preuzela drugo mesto. Ni tu nije kraj lošim vestima za navijače HSV-a. U narednom kolu njihovi mezimci moraće dobro da se preznoje kako bi savladali davljenika Ingolštat, a onda idu na rupu mečki, kako se to obično kaže - gostuju upravo Paderbornu.

Union je danas uz veliku podršku sa tribina nadigrao Hamburger. Goste je "ubila" ogromna greška zadnje linije u prvim sekundama drugog poluvremena. Izgubljena lopta pred golom i rutinska realizacija Roberta Žulja.

Konačan rezultat postavio je Griša Premel zaista sjajnim pogotkom šest minuta pre kraja. Bilo je tu dobrih 35 metara. Asistenciju je upisao Žulj.

Posle današnjih rezultata jasno je da ćemo do poslednjeg kola imati borbu za drugo i treće mesto. Union, stiče se utisak, ima najlakši raspored, s obzirom da Paderborn i HSV moraju da odigraju međusobno...

NEMAČKA 2 - 31. KOLO