TUR: Doktorska igra Trabzona!

Antalija povela i onda doživela debakl!

Fudbal 05.04.2019 | 22:00
Lagano, precizno, efikasno, metodom hirurga. Trabzon je dozvolio sebi luksuz da Antalija povede na Medikal parku, ali je posle toga napravio rez u igri i rutinski preokrenuo rezultat do pobede – 4:1.

Čvrsto drži Trabzon četvrto mesto na tabeli i sve je bliži plasmanu na međunarodnu scenu, gde ga nije bilo od leta 2015. godine i senzacionalnog ispadanja od Rabotničkog.

Antalija je povela golom Dukara u 9. minutu, koji je evrogolom kaznio poigravanje i veliku grešku odbrane domaćeg tima. Izjednačenje je stiglo takođe iz kontre i to je Nvakaeme povukao loptu sa svoje polovine, doneo je do šesnaesterca, a onda u nastavku akcije bio sam na drugoj stativi da pošalje fudbal u mrežu.

Drugi gol Trabzona, za preokret, bio je spektakularan: dva udarca sa distance izblokiran, treći je pogodio okvir gola, da bi Ekuban sa pola metra ubacio loptu u mrežu!