PL: ''Vuk'' pojeo ''Crvenkapu''! Fulam ispao!
Autogol, crveni karton – Vulvsi udaljili Junajted od LŠ! Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Mančester junajted rezultatom 2:1 u 33. kolu Premijer lige. Vulverhempton definitivno nabio kompleks Mančester Junajtedu novom pobedom - 2:1 (1:1). Junajted "prosuo" bodove posle 77 utakmica! I 4. mesto! Klub sa "Old Traforda" ponovo poražen od Vulverhemptona. Uzalud potrošenih 112. 000. 000: Fulam ispao! "Jarčevi" našeg Aleksandra Mitrovića moraće nazad u Čempionšip. Bye-bye Fulham! Mitar ponovo ispao u Čempionšip! Večerašnjim porazom od Votforda (1:4) klub iz Londona izgubio i teoretske šanse da se spase. . .
Fudbal 02.04.2019 | 23:28
Ovo je ujedno Vulvsima bila druga pobeda ove sezone nad Junajtedom, nakon jedne u Kupu i remija u Ligi na Old Trafordu.
Gosti iz Mančestera su poveli u 13. minutu kada je Mektominej sjajnim šutem matirao Ruija Patrisija, ali je ekipa sa Molinea uspela da dođe do izjednačenja desetak minuta kasnije, preko Žote, koji je iskoristio fantastičnu asistenciju Raula Himeneza.
Veoma tvrd fudbal viđen je u nastavku meča, a to je koštalo beka Junajteda. Ešli Jang je zaradio drugi žuti karton i imao je tu "privilegiju" da mu sudija Majk Din dodeli 100. crveni karton u svojoj arbitarskoj karijeri.
Gol odluke pao je u završnici. Lopta je u 77. minutu došla do Himeneza, koji ju je spretno poslao pored Davida de Hee, a istu je u gol pogurao štoper "crvenih đavola" Kris Smoling za konačnih 2:1.
Nemanja Matić čekao je priliku sa klupe Ole Gunara Solksjera, ali je nije dobio.
Ovo je bio prvi poraz Junajteda posle 78 utakmica u Premijer ligi na kojima su poveli.
Ako Mančester Junajted ima kompleks od nekog premijerligaša ove sezone to je onda definitivno Vulverhempton. Sjajni tim s Mulinoa ponovo je uzeo meru Crvenim đavolima i napravio od njih Crvenkape trijumfom od 2:1 u zaostalom meču Premijer lige. Zasluženo su izabranici Nuna Espirita Santa slavili večeras, iskoristili istumbani sastav koji je izveo Ole Gunar Solskjer i pobedili po oprobanom receptu.
Kao u FA kupu pre nekoiko nedelja kada je zabeležen istovetni rezultat, opet je Vulvs imao više od igre i bio bolji, a jedini dobar segment u igri gostiju viđen je u prvih 25 minuta. Tada su i stigli do vođstva prvi preko mladog Skota Mektomineja koji je sa distance matirao Rui Patrisija u 13. minutu, ali je bedem gostiju izdržao relativno kratko.
Sam izbog igrača od strane Solskjera bio je čudan, na klupi su ostali Erera, Matić, Marsijal i Mata, Markus Rašford zbog povrede nije ni bio u protokolu, a kada nema njegovog talenta nema ko ni da kreira akcije. Jer, tromi Pogba to ne može. I njegova magija se izgubila kao i magija Olea Gunara Solskjera, rivali su očigledno počeli da čitaju Norvežaninovu taktiku, a ako se Junajted izmigoljio Votfordu pre neki dan kada je slavio sa 2:1, Vukovima večeras nije.
Zasluženo su domaći izjednačili u 26. minutu preko Dioga Žote koji je iskoristi kiks odbrane Junajteda, a da je koji minut kasnije i mladi Dendonker bio skoncentrisaniji Vukovi bi otišli na odmor s prednošću.
Početak kraja Mančester Junajteda usledio je na startu drugog poluvremena. Za samo pet minuta je iskusni Ešli Jang dobio dva žuta kartona i otišao na tuširanje u 57, a brojčano nadmoćniji Vukovi su do pobede došli u 77. minutu. Posle gužve u petercu gostiju gde se muvao i večeras odlični Dendonker,Kris Smoling je trapavo reagovao i rukom matirao Davida De Heu za konačnih 2:1.
Mogao je Vulverhempton do kraja i ubedljivije da slavi, ali je prečka zaustavila sjajan pokušaj Brazilca Kavaleira u 94. minutu.
Ipak, i ovako su navijači Vuukova razdragani otišli kući, a skandiarnja s tribina: "Hajde da svaki dan igramo protiv vas", dovoljno govore koliko im je Mančester Junajted prirastao za srce proteklih meseci. Izgubili su njihovi ljubimci dva puta od Hadersfilda ove sezone (nisu mu dali ni gol), ali zato sa Mančester Junajtedom imaju skor od dve pobede i remija u tri odigrane utakmice.
Ovaj poraz će ostaviti Junajted na deobi pozicije broj četiri, a obradovao mu se Arsenal koji je zadržao treće mesto. Solidni Vulverhempton ne može gore, ali njemu je sudbonosna utakmica za vikend protiv Votforda na Vembliju u polufinalu FA kupa. Možda i utakmica za Evropu.
Prvi put posle 77 utakmica Mančester junajtedu se dogodilo da izgubi kada prvi postigne gol.Ovog utorka, drugi put za manje od mesec dana, "crveni đavoli" poraženi su od Vulverhemptona.
U utakmici 33. kola Premijer lige domaćin je slavio 2:1, iako u uvodnim minutima utakmice nije bilo naznaka da će se to dogoditi...
Po pljusku koji je travu "Molineks" stadiona učinio klizavijom nego inače, Skot Mektominej je lukavo šutirao u 13. minutu - oštro i po zemlji, takozvanu "žabicu". Bio je to njegov prvi profesionalni pogodak za klub u kojem je ponikao, ali 41. nastup za Mančester junajted neće mu ostati u lepom sećanju.
Za to su krivi odlični Diogo Žota i - mnogo više - Mektominejevi saigrači Fred, Kris Smoling i David De Hea.
Majk Dinov jubilarni crveni karton
Crveni karton koji je u 57. minutu pokazao Ešliju Jangu bio je jubilarni 100. u karijeri sudije Majka Dina, koji već 15 godina deli pravdu na terenima Premijer lige.
Igrao se 25. minut kada je 60.000.000 evra plaćeni Brazilac očajno primio loptu posle dodavanja De Hee, što je iskoristio Himenez da proigra Žotu, a on rutinski rešio situaciju "jedan na jedan" sa Junajtedovim golmanom. Bila je to četvrta greška ove sezone nekadašnjeg igrača Šahtjora koja je dovela do pogotka protivničkog tima. Previše za tako skupo plaćen transfer!
Izjednačujući pogodak dao je vetar u leđa domaćim igračima, a dodatno im je pomoglo isključenje Ešlija Janga zbog dva žuta kartona koje je dobio u drugom poluvremenu. Drugi u 57. minutu, pa su gosti više od pola sata morali da igraju sa desetoricom. Što je bio dodatan problem za Olea Gunara Solskjera uz veliki broj povređenih igrača na koje nije mogao da računa za ovu utakmicu.
Pritisak na gol Mančester junajteda jačao je kako je vreme odmicalo, a dekoncentrisani De Hea po drugi put u utakmici (prethodno nije bio kažnjen) u 77. minutu nije bio dovoljno odlučan, pa se u sudaru sa Krisom Smolingom lopta od defanzivca gostiju odbila u gol.
Ovim porazom ekipa sa "Old Traforda" propustila je priliku da pretekne Totenhem i nađe se na četvrtom mestu koje vodi direktno u Ligu šampiona. Sada su izjednačeni po broju bodova, ali londonski klub ima utakmicu manje.
Fulam ispao iz Premijer lige – Mitrović se vraća u Čempionšip! Fudbaleri Fulama izgubili su od Votforda rezultatom 4:1 i time ostali bez šansi za opstankom u Premijer ligi.
Ovim rezultatom Fulam je ostao i bez matematičkih šansi da opstane u najelitnijem ostrvskom takmičenju, pošto posle je posle 33 odigrana meča upisao samo 17 bodova. Na prvoj poziciji koja obezbeđuje opsatanak trenutno se nalazi Barnli sa 33 boda, jednim više nego što tim sa Krejven Kotidža može da ostvari ukoliko pobedi svaku utakmicu do kraja.
Nije izgledalo kao da će Fulam doživetu novi debakl na poluvremenu. "Stršljenovi" su poveli u 23. minutu preko Duakurea, ali je Rajan Babel uspeo da izjednači u 33.
Ipak, sve se "raspalo" u igri ekipe Skota Parkera u drugih 45 minuta.
Hjuz je u 63. doneo novu prednost domaćinu, na 3:1 je povisio rasni golgeter Troj Dini, da bi na konačnih 4:1 povisio defanzivac Kiko Femenia.
Napadač reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović je ceo meč proveo na terenu za Fulam, dok bivši as Partizana i Liverpula Lazar Marković nije bio u protokolu.
Tužno veče za navijače Fulama. Zapravo, ne samo veče, već čitava sezona.
Još od letos gledaju kako se njihovi fudbaleri muče po povratku u Premijer ligu, a pet kola pre kraja agonija je završena. Porazom od Votforda u gostima (1:4) Fulam je ispao!
Čak trojica trenera nisu uspeli da pronađu način da razbude londonske "jarčeve". Počelo je sa našim Slavišom Jokanovićem, koji ih je i uveo u najjači rang engleskog fudbala, zatim je kratko ekipu vodio Klaudio Ranijeri, a konačan neuspeh potpisaće Skot Parker.
Nije pomoglo i 112.000.000 miliona evra uloženih u stvaranje tima od kog se očekivalo mnogo, mnogo više nego što je tek 17 osvojenih bodova!
Fulam je tokom dva prelazna roka ove sezone doveo Žana Mišela Serija (Nica, 30 miliona), Andrea Zamba Anžisu (Marsej, 25), Aleksandra Mitrovića (Njukasl, 21), Alfija Mosona (Svonsi, 17), Džoa Brajanta (Bristol, 6,7), Fabrija (Bešiktaš, 6), Maksima le Meršana (Nica, 4) i na pozajmice Rajana Babela (Bešiktaš, 2), Havarda Nordvajta (Hofenhajl, 1) i Andrea Širlea (Dortmund, 0,4). Pozajmili su i Serhija Rika, Tima Fosu-Mensaha, Kaluma Čejmbersa i Lusijana Vijeta, ali za njih nisu dali dodatni novac, kao ni za Lazara Markovića koji je potpisao kratkoročni ugovor na šest meseci, a odigrao tek jednu utakmicu.
Malo je bilo i Mitrovićevih 10 golova...
Večerašnji ubedljiv poraz na "Vikarejdž roudu" bio je osmi uzastopni za "jarčeve", ukupno 23. ove sezone. Samo četiri pobede i pet remija premalo je da bi neki tim zaslužio da se i naredne sezone bori sa najboljima... Bezbedna zona je trenutno čak (i teoretski nedostižnih) 15 bodova daleko!
Iako je Votford poveo u 23. minutu preko Abdulajea Dukura, gosti su na odmor otišli i daje verujući da ovaj utorak neće biti i zvanično oproštajni od Premijer lige. Rajan Babel uspeo je da izjednači u 33. posle kontranapada u kom je učestvovao i Mitrović.
Ispostavilo se, međutim, da je to bilo sve što su igrači Fulama uspeli u ovoj utakmici. U drugom poluvremenu domaćin je postigao još tri gola i zapečatio sudbinu rivala. Strelci su bili Vil Hjuz u 63, Troj Dini u 69. i Kiko Femenia u 75. minutu.
Pre Fulama, iz Premijer lige je ispao i Hadersfild, a trenutno je ugrožen Kardif koji ima pet bodova manje od Barnlija, Sautemptona i Brajtona, s tim da nemaju svi isti broj odigranih utakmica.
Kraj priče koja je žanrovski projektovana kao bajka... Ipspade na kraju tugaljivi horor. Bilo je samo pitanje vremena i ono je došlo večeras - Fulam je i zvanično ispao u Čempionšip! Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović koji je prošle sezone u dresu Kotidžersa rehabilitovao karijeru tako je, nažalost, diživeo da po drugi put u tri godine ispadne iz Premijer lige. Prvo mu se to dogodilo sa Njukaslom. Onda se vratio sa Fulamom. Da bi evo večeras ponovo potonuo sa istim timom.
Kao što njegov dolazak ništa značajno nije promenio, tako ni odlazak Klaudija Ranijerija sa Krejven kotidža nije uticao na igru i rezultate ovih momaka. Votford je opravdao ulogu favorita u meču koji mu apsolutno ništa nije značio i nokautirao gradskog rivala - 4:1. Imao je Fulam u jednom momentu 1:1, bio na aparatima takoreći, ali posle sjajnog pogotka Vila Hjuza u 64. minutu sve se raspalo. Naravno da se suštinski ništa ne bi promenilo ni da su gosti dobili. Bio bi to njihov prvi trijumf van svog stadiona ove sezone, međutim konačan ishod bio bi isti - pad u Čempionšip.
I koliko sada nestvarno deluju one letošnje priče gazde Šahida Kana... Najavljivao je kupovinu Vemblija, stvaranje moćnog tima, čak izlazakj u Evropu. A od svega ispeo je da upropasti trud Slaviše Jokanovićakoji je klub uveo u Premijer ligu. Čim je kročio na veliku scenu počeo je da zanemaruje želje i planove srpskog stručnjaka, da dovodi igrače po svom nahođenju i srlja iz gluposti u glupost, iz greške u grešku.
Žan Mišel Seri, Andre Angisa, Alfi Moson, Džo Brajan, Le Maršan, Kalum Čejmbers, Fosu Mensah, Lazar Marković, Havard Nortvajt ... Samo su neki od igrača koji su dovedeni u poslednjih godinu dana. Utrošeno je preko 110.000.000 evra, što je najveće ulagnje na Ostrvu posle Liverpula?! Nije vredelo. Pojačanja su dovođena neplanski, bez konsultacija sa Jokanovićem i srpski strateg našao se pred nemogućom misijom. Jedna od retkih njegovih želja bio je Aleksandar Mitrović, bilo je to još prošle zime i taj se potez pokazao kao jedini isplativ. Slaba uteha za navijače...
Doći će posle Jokana čudotvorac Ranijeri. Ali trebalo je onima koji su ga dovodili da bude jasno da je on svoje čarolije istrošio u onoj čuvenoj Lesterovoj šampionskoj sezoni. Samo tri pobede, ukupno 12 bodova od novembra prošle godine... Njegov naslednik Sok Parker evo ni posle petog meča na klupio nema bod. Sve to dovelo je do toga da Fulam postane klub sa trećim najgorim učinkom u istoriji Premijer lige.
Svi pamte onu užasnu sezonu koju je Derbi imao 2008. godine. Tim koji sada sa klupe predvodi Frenk Lampard tada je iz lige ispao već pred početak aprila. Da budemo precizni, 29. marta. Za čitavu sezonu Ovnovi su uspeli da dođu samo do jedne pobede i da osvoje 11 bodova. Svega 20 golova je tada postigao Derbi, a primio 89, što ga stavlja na sam vrh liste negativnih rekorda. A onda je proteklog vikenda došao Hadersfild i rešio da se priključi Derbiju, čisto da Ovnovi ne budu sami na toj „martovskoj listi“. Poraz od Kristal Palasa definitivno je značio oproštaj od premijerligaškog fudbala naredne sezone na stadionu „Džon Smit“, samo dan kasnije od negativnog rekorda, 30. marta.
I evo sada na red došao Fulam. Kotidžersi uskaču na treće mesto te negativne liste ispred Lestera. Lisice su, podsetimo, davne 2002. godine ligu napustile pognute glave 6. aprila...
PREMIJER LIGA, 33. kolo:
Votford - Fulam 4:1 (1:1)
/Dukur 23, Hjuz 63, Dini 70, Kiko 75 - Babel 33/
Vulverhempton - Mančester junajted 1:1 (0:1)
/Žota 25, Smoling ag 77- Mektominej 13/
sreda
Mančester siti - Kardif 20.45
petak
Sautempton - Liverpul 21.00
subota
Bornmut - Barnli 16.00
Hadersfild - Lester 16.00
Njukasl - Kristal Palas 16.00
nedelja
Everton - Arsenal 15.05
ponedeljak
Čelsi - Vest Hem 21.00
23. april
Totenhem - Brajton 20.45
TABELA:
1. Liverpul (32) 79
2. Mančester siti (31) 77
3. Arsenal (31) 63
4. Totenhem (31) 61
5. Mančester junajted (32) 61
6. Čelsi (31) 60
7. Vulverhempton (32) 47
8. Votford (32) 46
9. Lester siti (32) 44
10. Everton (32) 43
11. Vest Hem (32) 42
12. Bornmut (32) 38
13. Kristal Palas (31) 36
14. Njukasl (32) 35
15. Brajton (30) 33
16. Sautempton (31) 33
17. Barnli (32) 33
18. Kardif (31) 28
19. Fulam (33) 17
20. Hadersfild (32) 14
Izvor: mondo.rs/mozzartsport/B92
Komentari / 0
Ostavite komentar