Kraj Borčeve bajke, ČSM Bukurešt u 1/2-finalu!

Rukometaši ČSM Bukurešta savladali Borac 29:23 i izborili plasman u polufinale EHF Čelendž kupa. Crveno-plavi ispraćeni aplauzima punog Borika.

Ostali sportovi 30.03.2019 | 23:00
Kraj Borčeve bajke, ČSM Bukurešt u 1/2-finalu!
Banjalučki Borac m:tel ostvario je veliki uspjeh plasmanom u četvrtfinale EHF Čelendž kupa, ali nije uspio da napravi još jedno iznenađenje i plasira se među četiri najbolje ekipe.

Rumunski ČSM Bukurešt je poslije pobjede 25:19 u prvom meču, slavio i u revanšu u subotu uveče u Banjaluci rezultatom 29:23 i plasirao se u polufinale EHF Čelendž kupa.

Rukometaši Borca pokušali su da nadoknade "minus šest" u revanšu uz podršku ispunjene dvorane Borik, ali je iskusniji i kvalitetniji ČSM Bukurešt zasluženo stigao do nove pobjede.

BORAC m:tel - ČSM Bukurešt 29:23 (16:9)

Od početka meča Rumuni su nametnuli svoj ritam i svojim najjačim oružjem, preko Pozera i Sampaja napravio solidnu razliku kojom je nametnuo dodatni pritisak domaćim rukometašima već na početku meča.

ČSM Bukurešt u čijim redovima je u prvom poluvremenu važna karika bio i Faruk Vražalić, održavao je pet razlike, bilo je 11:6, potom i 14:9, da bi u finišu poluvremena iskoristio tehničke greške igrača Borca da se dodatno "odlijepi".

Ljubišić je vezao dvije sjajne odbrane, ali su izgubljene lopte skupo košae Borac. Gosti su to kaznili prvo pogotkom Onijejekvea, a onda i Vražalića iz sedmerca za 16:9 poslije 30 minuta.

Nošeni podrškom svojih navijača koji su ih bodrili tokom čitavog meča, rukometaši Borca uspjeli su da se početkom drugog poluvremena pribiže na "minus četiri" - 17:13, ali ih je malo poremetilo isključenje Daničića.

Ipak, Borac je uspio da smanji na 19:16, zahvaljujući razigranom Đurđeviću i Ćeliću, međutim Rumuni nisu dozvolili da se vrati potpuna neizvjesnost i vrlo brzo ponovo su imali "plus pet".

Njihova duboka odbrana u kojoj su povremeno "iskakali" sa jednim, pa i dvojicom igrača po potrebi predstavljala je probem za rukometaše Borca koji su morali mnogo da trče, ukrštaju i troše se kako bi našli rupu.

Rumuni su ponovo držai pet ili šest golova prednosti, da bi se golovima Maneskua i Oinijejekvea odmakli na "plus osam" i bilo je jasno da Borac ne može do pobjede. Imao je ČSM Bukurešt i devet golova prednosti, ali je Đurđević sa dva gola smanjio na konačnih 29:23.

Uprkos porazu identičnom razlikom kao u Bukureštu, navijači Borca aplauzima su ispratili svoje ljubimce koji su proteklih nekoliko mjeseci vratili Borac na evropsku scenu i dostojno prezentovali naš rukomet.

Faruk Vražalić sa šest golova, Onijejekve sa pet i Pozer sa četiri bili su najefikasniji u pobjedničkoj ekipi.

U ekipi Borca istakao se Vladan Đurđević sa sedam postignutih golova, i to svih sedam u drugom poluvremenu, a Ćelić Daničić i Mijatović postigli su po tri.

Izvor: mondo.ba

Komentari / 0

Ostavite komentar