ABA 2: Sparsi pali u Skoplju, MZT u finalu!

U Sarajevu je viđena velika drama i pobjeda MZT-a. Četiri dana kasnije Makedonci su ponovo slavili, ali mnogo ubjedljivije.

Košarka 24.03.2019 | 21:40
MZT u finalu plej-ofa ABA 2 lige čeka boljeg iz duela Primorske i Borca iz Čačka.

Tim Đorđija Kočova je u ludoj završnici u Sarajevu slavio poenima Lestera Medforda u posljednjoj sekundi i došao do brejka, dok su večeras u "Sportskom centru Jane Sandanski" dosta sigurnije stigli do trijumfa.

MZT - SPARS 84:70 (20:16, 21:21, 19:15, 24:18)

Domaćin je bolje otvorio meč i nakon prvog kvartala imao četiri poena viška, a u drugoj dionici oba tima postigla su po 21 poen i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 41:37.

MZT je u drugom poluvremenu kontrolisao susret, a ključnu prednost je napravio u posljednjem kvartalu u kojem je stekao dvocifrenu prednost koju je sačuvao do kraja i izborio plasman u finale plej-ofa ABA 2 lige.

Najefikaniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio Ive Ivanovkoji je ubacio 24 poena, a pratio ga je Damjan Stojanovski koji je ubacio 19.

Kod Sparsa se istakao bekovski duo. Nebojša Protić je postigao 16 poena, dok je Almir Hasandić meč završio sa 13 ubačenih poena.

Drugi meč polufinalne serije između Borca i Primorske počeo je večeras od 21 čas (prenos na TV Arena sport).

Izvor: mondo.ba