Angola nakon šest godina na Kupu afričkih nacija!
Vilson Eduardo tati s posvetom! Burkina Faso ispala!
Fudbal 23.03.2019 | 08:00
Burkina Faso je u završnom kolu dobila Mauritaniju na svom terenu golom Lionovog napadača BertrandaTraorea, međutim, to joj ništa nije vredelo, jer je u drugom susretu Anloga savladala fenjeraša Bocvanu u gostima i tako izvadila kartu za finalni turnir koji je na programu u Egiptu od 21. juna do 19. jula.
Istorijski pogodak za Angolu delo je Vilsona Eduarda, kome je prošle sedmice preminuo otac, pa je gol vredan plasmana na veliko takmičenje posvetio baš njemu. A svoju zemlju učinio ponosnom, pošto ju je vratio na završni turnir posle šest godina izostanka.
Nigerija, koja je ranije osigurala plasman, bila je ubedljiva protiv Sejšela golovima Igala, Onjekura iSimona, dok je siguran bio i Tunis na svom terenu protiv Svazilenda.
KUP AFRIČKIH NACIJA, KVALIFIKACIJE
Petak:
Malavi - Maroko 0:0
Sudan - Ekvatorijalna Gvineja 1:4 (1:2)
Nigerija - Sejšeli 3:1 (1:1)
Burkina Faso – Mauritanija 1:0 (1:0)
Bocvana – Angola 0:1 (0:1)
Tunis – Svazilend 4:0 (2:0)
Izvor: mozzartsport

Komentari / 0
Ostavite komentar