Benitez zacrtao kad ide u penziju...
Ostalo mi je još 10 godina u fudbalu! Španski stručnjak ima čime da se pohvali u karijeri. . .
Fudbal 25.03.2019 | 12:00
Čak i da ništa više ne osvoji do kraja karijere, Benitez će imati čime da se podiči pred naslednicima, jer su dve titule prvaka Španije sa Valensijom i trofej Lige šampiona sa Liverpulom osvojene u konkurenciji jačih, bogatijih.
„Ostalo mi je još 10 godina u fudbalu i ne znam gde ću završiti karijeru. Omiljeni trofej? Nikada ne bih mogao da se odlučim. Sa Valensijom sam osvojio titule i Kup UEFA, a sa Liverpulom Ligu šampiona“, istakao je Benitez.
Rafa kaže da je druga titula sa Valensijom bila veliko iznenađenje.
„Osećam ponos i mnogo emocija kada se setim tog trijumf. Ta druga titula je posebna, jer smo bili bez novca i bilo je jako teško da iznenadimo veće klubove od nas. U Ligi šampiona i Kupu su iznenađenja mnogo češća, ali ono što je, recimo, uradio Lester je neverovatno dostignuće.“
Ali, za prvu krunu sa Slepim miševima Rafa tvrdi da je bila – očekivana.
„Ušao sam u svlačionicu na početku sezone i rekao igračima da ćemo biti šampioni. Bio sam potpuno ubeđen u to, jer smo doveli fantastične igrače. Uz to, bili su neverovatni profesionalci, koji su posle treninga ostajali da pričaju o fudbalu. To je ono što je napravilo razliku“, objasnio je Benitez.
Izvor: mozzartsport
FOTO: Reuters

Komentari / 0
Ostavite komentar