EL: Barselona iskoristila poraz Efesa!

Košarkaši Barselone ubedljivo su savladali Gran Kanariju 93:64, u poslednjem meču 27. kola Evrolige u utorak.  Barsina rafalna paljba po Gran Kanariji i 19 trojki! Kari Pešić može da bude zadovoljan.

Košarka 19.03.2019 | 23:20
Katalonci su iskoristili poraz Anadolu Efesa od Fenerbahčea i primakli se na pobedu od mesta koje donosi prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Barsu je do 16. pobede u sezoni predvodio Kevin Pangos sa 19 poena uz po 4 skoka i asistencije.

Najbolje ga je pratio Kris Singlton sa 16 poena, 14 je dodao Kajl Kjurik, 12 je ubacio Pau Ribas, dok je Roland Smits postigao 10 uz 5 skokova.

Ekipu sa Kanarskih ostrva je predvodio Di Džej Strouberi sa 15 poena, 13 je postigao Ksavijer Rabaseda, dok je 11 dodao Džejkom Vajli.

Srpski košarkaš Nikola Radičević je postigao 4 poena uz po 2 asistencije i ukradene lopte, te jedan skok.

Barselona u sledećem kolu gostuje Bajernu, dok Gran Kanarija čeka Olimpijakos.

Nije se dalo na uzastopnim gostovanjima u Istanbulu protiv Efesa i Fenerbahčea, zato je stradala - Gran Kanarija! Barselona je odigrala gotovo savršenu utakmicu i posle dva vezana poraza upisala trijumf kojim nastavlja da vrši pritisak na četvrtoplasairani Efes, koji ipak i dalje beži dve pobede zbog bolje koš razlike u međusobnim okršajima s katalonskim klubom, ali teoretska nada postoji.

Barselona je večeras izjednačila klupski rekord po broju ubačenih trojki (19/28) i u ultimativnoj napadačkoj utakmici razbila Gran Kanariju rezultatom 93:64! Praktično već posle sudijskog podbacivanja videlo se da je Gran Kanarija stigla „mečki na rupu“ i da će se ova noć loše završiti. Barselona je odmah krenula jako, bila odlično razigrana u napadu i odbrani, ali su se gosti držali tokom prvog dela. Ipak, već u nastavku se osetila velika razlika. Barselona je dodala gas, vezala 12 poena u poslednja dva i po minuta i do početnih taktova poslednje četvrtine nanizala 19 poena posle čega je Barselona otišla na ogromnih 28 poena viška (79:51). Doduše, maksimalna razlika je u nekoliko navrata išla i na 31 poen (93:62), ali je Gran Kanarija ipak stigla da smanji zaostatak bar za toliko da rastojanje ne bude baš toliko...

Kod Barse petorica igrača imali su bar 12 poena. Kevin Pangos je skupio 19 poena (5/6 za tri) i po četiri skoka i asistencije, Kris Singlton je dopisao 16, Kajl Kjurik 14, a Pau Ribas 12 poena. Di Džej Stroberi bio je najefikasniji kod Gran Kanarije s 15 poena, dok je Oriol Pauli ubacio 13 poena. Nikola Radičević je za 19 minuta skupio četiri poena (2/6 iz igre), po dve asistencije i ukradene lopte, te jedan skok.

Real - Armani 21.00

TABELA: Fenerbahče 23-4, CSKA 21-6, Real 20-6, Efes 17-10, Barselona 16-11, Baskonija 14-12, Armani 14-12, Olimpijakos 14-13 (plej-of), Panatinaikos 13-13, Makabi 12-14, Bajern 12-15, Žalgiris 11-15, Himki 9-17, Gran Kanarija 7-20, Budućnost 6-21, Darušafaka 3-23.

Izvor: B92/mozzartsport/mondo.rs