Cvajta: Grojter se pobrinuo za opstanak!

Važna pobeda Zelenih na gostovanju u Regenzburgu - 0:2.

Fudbal 18.03.2019 | 23:30
Izgleda da je pobedom u Regenzburgu od 2:0 Grojter Firt večeras i definitivno prebrinuo brige oko opstanka u Cvajti. Odličan su meč odigrali puleni perspektivnog trenera Štefana Lejtla, sveli su domaćina na minimum prilika i zabeležili značajan trijumf.

Do 66. minuta gledali smo tvrd i nezanimljiv duel, a borbu na terenu rasplamasao je crveni karton za domaćeg štopera Palionisa (Litvanca) koji je uslovio da Grojter dobije više prostora za napade. Pogodak štopera gostiju Marka Kaliđurija na centaršut Pola Segina u 71. razgalio je gostujuću publiku, a borbeni Jan nije se predavao iako je bio brojčano slabiji.

Imali su igrači Regenzburga šansu da se vrate u meč, i to najbolju sa bele tačke u 83. minutu, ali je domaći vezista Gejpl loše šutirao, a golman Gorjtera Burhert odbranio. Pokušavao je Jan do samog kraja da izjednači, ali je u jeku ofanzive kažnjen iz kontre, a strelac je bio rezervista Grojtera Dejvid Raum u petom minutu nadoknade.

Ovaj poraz udaljio je Jan Regenzburg od borbe za baraž pošto mu je treće mesto sada na deset bodova, dok je Grojter Firt pobedom umakao na devet bodova od opasne zone (ima i meč manje) što mu daje osnov za miran finiš turbulentne sezone u kojoj su prošli neverovatan put od vrha tabele do borbe za opstanak.