ŠPA: Leganes kontrom savladao Levante!

Fudbaleri Leganesa savladali su Levante na svom stadionu, rezultatom 1:0 i tako preskočili Atletik Bilbao na tabeli španske LaLige.  Leganes prebrinuo opstanak: Pomogao mu golman Levantea! Domaći slavili sa 1:0.  "Oporezivanje" gostiju na "Butarkeu" traje! Posle 13 utakmica na svom stadionu fudbaleri Leganesa i dalje imaju samo jedan poraz, a u sedam dana osvojili su četiri od šest mogućih bodova protiv rivala iz Valensije.

Fudbal 04.03.2019 | 23:35
Utakmicom između Leganesa i Levantea se završava 26. kolo španske LaLige, a po svemu sudeći ovo će biti poslednja sezona gde ćemo u španskom fudbalu imati utakmice ponedeljkom.

Utakmica je bila prilično ujednačena tokom prvih 45 minuta, čak je Levante imao jedan šut na gol više od Leganesa, ali je Leganes od 13. minuta postigao pogodak, što je ipak važnije.

Levante je imao slobodan udarac sa desne strane, pokušali su da izgrade akciju, što su fudbaleri Leganesa pročitali, ukrali loptu i krenuli u kontra napad.

Golman Levantea, Aitor, izletanjem na nekih 40ak metara je pokušao da reši ovu situaciju i otkloni opasnost, ali je samo loptu poslao do Karilja koji je asistirao Oskaru Rodrigesu i Leganes je imao prednost od 1:0.

Levante je preuzeo inicijativu tokom drugih 45 minuta, imali su znatno veći posed lopte, a propustili su i nekoliko velikih šansi za postizanje izjednačujućeg pogotka.

Naime, imali su čak deset šuteva na gol Leganesa iz kaznenog prostora, ali je svaki udarac bio neuspešan.

Leganes je nakon ove pobede preskočio Atletik Bilbao i sada se nalazi na 11. poziciji na tabeli, dok je Levante na 15. mestu sa 7 bodova više od Viljareala koji je prvi ispod crte.

Leganes više ne mora da brine o opstanku. Znala je ekipa Mauricija Pelegrinija ove sezone da impresionira fudbalski svet i isprsi se na Bernabeu, ali je večeras stigla do najvažnijeg trijumfa u sezoni. Protiv direktnog rivala za opstanak, Levantea – 1:0.

Stigao je Leganjes na taj način do kote od 33 osvojena boda i relativno mirne situacije.

Inače, i večeras je ispoštovana tradicija malog broja golova u međusobnim duelima ova dva tima. Leganes je došao do trijumfa, posle prekida Levantea. Sevnula je kontra, loše je istrčao golman gostiju Aitor Fernandez. Nije uspeo da otkloni opasnost, što je Oskar Rodrigez i. Ispotaviće se, postavio konačan rezultat.

U nastavku smo videli mnogo borbe. Pritiskali su gosti, ali je golman Leganesa Kueljar bio više nego raspložen.

Fudbaleri Leganesa osvojili su četiri od mogućih šest bodova iz uzastopnih utakmica sa klubovima iz Valensije na svom malom "Butarkeu".

Posle remija sa Valensijom prošle, ove nedelje zabeležena je pobeda nad Levanteom i to prva u Primeri - 1:0 (1:0) u poslednjem meču 26. kola.

Goste, koji su prošle i ove sezone imali dve pobede i remi nad plavo-belima (0:0, 0:3, 2:0), konačno je srušio uporni Oskar, koji se grčevito borio sa nesigurnom odbranom rivala oko jedne nasumično ispucane lopte u polje i na kraju bio nagrađen za to, jer mu se lopta vratila u posed posle panične intervencije golmana Levantea.

Aitor Fernandez Avarisketa je istrčao van kaznenog prostora, a kada je loptu ispucao samo do veznog reda domaćih, ona je brzo vraćena Oskaru koji je iz okreta uspeo da je prosledi u mrežu i kao 20-godišnjak stigne do trećeg gola u ligi ove sezone.

Ispostavilo se da je bio vredan cela tri boda, upravo koliko od danas razdvaja do juče poravnate timove Maurisija Poketina i Paka Lopeza.

Leganes ove sezone ima skor 6-6-1 (17:10) na svom simpatičnom stadionu kapaciteta 12.400 mesta na kojem je večeras bilo 9.800 navijača.

Lopezov tim imao je četiri remija u nizu na gostovanjima, pa pet poraza dok u prošlom kolu nije neprijatno iznenadio Seltu u Vigu (1:4), ali se ove večeri "nije video" dvostruki strelac sa "Balaidosa", Hoze Morales.