PL: Njukasl je druga liga, Rajs vrhunski, Nobl rutinski!

Vest Hem odučio Svrake od fudbala!

Košarka 03.03.2019 | 10:30
Učinilo se nakratko da je Njukasl uhvatio dobar zalet pred finiš sezone, ali je na Olimpijskom stadionu u Londonu stiglo otrežnjenje. Njukaslova serija dobrih rezultata nestala je u trenutku poput balončića koji simbolično najavljuju Vest Hemova domaćinstva. Ekipa Manuela Pelegrinija maljem je razbila Njukasl i slavila rezultatom 2:0 (2:0) za miran san u narednim sedmicama.

Njukasl je dobio jasno saznanje gde mu je mesto. Možda to nije baš u Čempionšipu, ali ovo nije tim za neke ozbiljnije rezultate u Premijer ligi. Vest Hem je odradio rutinski posao i za manje od poluvremena školovao protivnika.

Jedan od potpisnika nove Vest Hemove pobede bio je odlični Deklan Rajs. Mogu u Vest Hemu zadovoljno da trljaju ruke posle nove odlične role mladog veziste, jer kako se koja sedmica završi, tako cena lagano raste. Osim toga što je pohapsio Njukaslove ofanzivce i sekao napade kao od šale, Rajs je još jednu dobru utakmicu krunisao pogotkom. Bilo je to već u uvodnoj fazi utakmice, posle kornera koji je izveo Robert Snodgras. Rajs se odlično snašao, bio najviši u skoku i zakucao loptu iza leđa Martina Dubravke.

Trgnuo se Njukasl u nastavku, ali nije znao kako ozbiljnije da pripreti. To im se obilo o glavu neposredno pre odlaska na veliki odmor, posle kontakta u kojem je Florijan Ležen pregazio Čičarita Ernandza, što je za arbitra Krisa Kavanoa bio jasan signal da pokaže na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Mark Nobl, kome nije bilo teško da zatrese mrežu, duplira prednost i praktično reši utakmicu.

Bolji fudbal su gledaoci na Olimpijskom stadionu gledali u nastavku, mada golova nije bilo. Vest Hem je znao da pripreti ozbiljnije preko Manuela Lansinija i Snodgrasa u dva navrata, dok je Salomon Rondon bio najkonkretniji kod gostiju, ali nedovoljno siguran da bi probio kapiju ispred gola domaćina. Na kraju zaslužena pobeda Čekićara i korak napred ka mirnom finišu sezone.

ENGLESKA 1 - 29. KOLO: