Dubai: Ćorić bolji od Berdiha za 1/4-finale!

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale turnira u Dubaiju.

Tenis 27.02.2019 | 22:10
Ćorić, koji je na ovom turniru postavljen za šestog nosioca, pobedio je iskusnog češkog tenisera Tomaša Berdiha, 1:6, 6:1, 7:6 (4).

Bio je to pomalo neobičan meč u kojem su oba igrača pokazala dosta oscilacija. Početni set je pripao Berdihu, koji je izgubio samo jedan gem, da bi mu Ćorić u drugom uzvratio istom merom.

U trećem setu, brejk lopte imao je Ćorić i to u devetom gemu, ali je Berdih uspeo da sačuva svoj servis gem, pa je odluka morala da padne u taj-brejku.

Pri rezultatu 2:0 za tenisera iz Hrvatske, kiša se pojačala, ali su se oba igrača zatražili od sudije da nastave sa igrom.

Ćoriću je bio dovoljan još jedan mini brejk, načinio ga je za 5:4 i potom dobio dva naredna poena.

Ćorić će u četvrtfinalu igrati sa Nikolozom Basilašvilijem, koji je bio bolji od Roberta Bautiste Aguta u tri seta, 6:7 (2), 6:4, 6:3.