Dubai: Federer uz dosta muke do 2. kola!

Rodžer Federer je imao dosta problema u prvom kolu turnira u Dubaiju, ali je uspeo da savlada Nemca, Filipa Kolšrajbera.

Tenis 25.02.2019 | 18:00
Federer je Kolšrajbera pobedio sa 2:1, po setovima (6:4, 3:6, 6:1) posle jednog časa i 37 minuta igre.

Federeru je ovo bila 14. pobeda u isto toliko odigranih mečeva protiv Kolšrajbera, koji mu je u tih 14 duela uzeo samo četiri seta, uključujući i ovaj današnji.

Federer je odigrao odličan prvi set, ali mu je nivo znajačno opao u drugom. Imao je prilike da se vrati u taj deo igre kada je Filip servirao na 5:3, ali nije iskoristio tri brejk prilike u tom gemu.

Ipak, trenutno 7. teniser sveta vratio je igru iz prvog seta, što je bio i slučaj sa Nemcem. Rodžer je dominirao i bio veoma ubedljiv, pa se plasirao u drugu rundu turnira na kojem trenutno ima skor od 49 pobeda i šest poraza (7 titula).

U narednom kolu Rodžer se sastaje sa Špancem, Fernandom Verdaskom, koji je uz dosta problema uspeo da premosti prvu prepreku, Italijana, Tomasa Fabijana.