Finale: Igokea i Spars za trofej Kupa "Mirza Delibašić"!

Košarkaši Igokee i Sparsa, danas će se sastati u finalu Kupa BiH, koji od ove sezone nosi ime najboljeg bh. sportiste svih vremena, Mirze Delibašića.

Košarka 17.02.2019 | 16:15
Spars je u prvom polufinalnom susretu završnog turnira Kupa BiH u Laktašima pobijedio aktualnog prvaka BiH Zrinjski iz Mostara sa 79:64, dok je Igokea savladala Mladost iz Mrkonjić-Grada sa 93:56.

Finalni meč počinje u 17.00 časova, a titulu pobjednika Kupa BiH iz prošle godine brani Igokea.

EKipi iz Aleksandrovca ovo će biti peto uzastopno finale, od kojih su četiri posljednja dobili. Igokea je ukupno šest puta osvajala Kup BIH, dok Sparsi imaju priliku da osvoje svoju prvu titulu.

Najviše puta, čak devet, trofej pobjednika Kupa BIH osvajao je Široki, Sloboda ima pet trofeja, Bosna tri, a jednom, u sezoni 1999/2000 trofej je osvojio banjalučki Borac.

Izvor: mondo.ba/Fena