Krajinović propustio meč lopte protiv Berdiha!

I doživeo veliki krah! Srpski teniser Filip Krajinović poražen je protiv Tomaša Berdiha u četvrtfinalu turnira u Monpeljeu, rezultatom 7:6, 6:7, 7:5.

Tenis 08.02.2019 | 18:00
Berdih je posle izjednačene borbe prvi set dobio sa 7-3 u taj-brejku, za nešto manje od sat vremena.

Čeh nastavio dobro i poveo sa 1:0 u drugom setu. Odnos snaga između njega i Krajinovića bio je izjednačen sve do reultata 3:3 u gemovima, da bi Krajinović poveo u naredna dva gema.

Berdih je zatim imao prilike da meč završi sa 2-0 u setovima. Međutim, Krajinović je napravio preokret oduzevši servis rivalu dok je servirao za meč. Filip je zaigrao bolje i susret odveo u novi taj-brejk koji je dobio sa 7:5.

Treći set je dobro počeo za Krajinovića, koji je stigao do šanse da meč završi sopstvenim servisom pri rezultatu 5:3. Međutim, Berdih se reaktivirao i potpuno vratio u meč u naredna dva gema.

Prelomna tačka je bila pri rezultatu 5:5, kada je Tomaš Berdih uspeo da se odvoji i rutinski kompletira poslednji set sa 7:5, kada je završio meč novim brejkom.

Berdih će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča između Conge i Šardija.