SK: Noel ispred Hiršera u Kicbilu!

Francuski skijaš, Kleman Noel, pobednik je slaloma koji je u okviru Svetskog kupa vožen u Kicbilu.

Ostali sportovi 26.01.2019 | 19:45
Šest dana nakon što je slavio u slalomu u Vengenu i tako upisao prvu pobedu u Svetskom kupu, Noel je bio najbrži i u Kicbilu s vremenom 1:45,53.

On je iza sebe ostavio Austrajinaca Marsela Hiršera, koji je bio sporiji za 0,29 sekundi, dok je treće mesto osvojio Francuz Aleksis Pentiro sa zaostatkom od 0,36 sekundi.

Prošlogodišnji pobednik u Kicbilu, Norvežanin Henrik Kristofersen trku je završio kao četvrti.

Hiršer je prvi u generalnom plasmanu sa 1.116 bodova, ispred Kristofersena koji je sakupio 671 bod.

Austrijska skijašica Nikol Šmidhofer pobedila je danas u superveleslalomu u Garmiš-Partenkirhenu.

Ona je za 0,23 sekunde bila brža od Italijanke Sofije Gođe koja se danas takmičila prvi put od povrede zgloba u oktobru. Treće mesto osvojila je Lara Gut iz Švajcarske.