AO: Nišikori nakon pet sati i 0-2 savladao Karenjo-Bustu!

Japanski teniser, Kei Nišikori, je u meču koji je trajao više od pet sati, savladao Španca, Pabla Karenjo-Bustu, sa 6:7 (8:10), 4:6, 7:6 (7:4), 6:4, 7:6 (10:8)!

Tenis 21.01.2019 | 15:30
Deveti reket sveta je do plasmana u četvrtinu finala Australijan opena stigao posle velike borbe rezultatom 10:8 u taj-brejku petog seta.

U narednoj rundi takmičenja će se sastati sa pobednikom duela između Novaka Đokovića i Danila Medvedeva.

Da će meč Španca i Japanca dobiti epske razmere videlo se već u prvom setu – 23. reket sveta je u taj-breku slavio sa 10:8, pošto je prethodno propustio tri prilike da okonča prvi deo meča.

Ostaće zabeleženo i da je od ukupno 18 poena čak 11 osvojio teniser koji je primao servis.

Nešto manje uzbuđenja je bilo u drugom setu, Karenjo-Busta je u desetom gemu propustio dve, ali je u narednom iskoristio treću set loptu i poveo sa 2:0.

Nišikori se nije predao, u taj-brejku trećeg seta je smanjio na 2:1, a naredni je dobio sa 6:4 i vratio meč na nulu.

Japanac je mogao do trijumfa već u desetom gemu petog seta, ali je njegov protivnik uspeo da iskoristi drugu brejk-loptu i neutrališe prednost Nišikorija, koji mu je u trećem gemu oduzeo servis.

U taj-brejku je viđen pravi spektakl, a na kraju je Španac popustio i greškama dozvolio Nišikoriju da kompletira potpuni preokret i plasira se u dalji tok takmičenja.