Azijski kup: Dao ga iranski Mesi, Jemen lak zalogaj!

Sigurnih 5:0 za Iran!

Fudbal 07.01.2019 | 20:25
Muče se favoriti na startu ovog turnira Azijskog kupa, ali to nikako ne važi za Iran. Ta reprezentacija je danas odigrala na vrhunskom nivou i ispratila Jemen s pet golova u mreži - 5:0 (3:0).

Da će tako biti bilo je jasno već posle 25 minuta. Već u 12. minutu Taremi je postigao prvi gol, potom jeAl Sovadi postigao autogol u 23. minutu, da bi Taremi dva minuta kasnije digao na 3:0.

Verovatno je Iran u tom momentu malo spustio gas, ali je do kraja meča dao još dva gola. Prvi u 53. minutu kada je lopta jedva prešla gol-liniju posle pogotka Sardara Azmuna, koga mnogi znaju i kao iranskog Mesija.

Peti gol je bio delo Godosa, tako da je Iran pružio možda i najubedljiviju igru otpočetka turnira. Na ovu reprezentaciju treba gledati kao na jednu od favorita.