Doha: Nova pobjeda braće Đoković!

Stigli su do polufinala dublova u Dohi! Novak i Marko Đoković nastavili su sa pobedama na takmičenju dublova na turniru u Dohi.

Tenis 02.01.2019 | 20:45
Oni su uspeli da se plasiraju u polufinale pošto su bili bolji od Dušana Lajovića i Damira Džumhura, 7:6, 3:6, 10:7.

Nepunih dva sata pošto je završio posao u osmini finala u singlu, protiv Martona Fučoviča, Novak je izašao na teren i u dublu sa bratom Markom, a na kraju trebalo im je 87 minuta da završe posao protiv Lajovića i Džumhura.

U prvom setu, braća Đoković su se sa brejk loptama za protivnike suočavali dva puta, u trećem i 11. gemu, ali su uspeli da izdrže i načine brejk u 12. gemu koji im je doneo i početni set (7:5).

Lajović i Džumhur su uzvratili u narednom setu. Gubili su sa 2:0, ali su onda uspeli da preokrenu na 5:3 da bi potom uspeli da načine novi brejk i izjednače u setovima.

U super taj-brejku, Novak i Marko su imali više koncentracije, dobili su taj deo igre sa 10:7 i tako se plasirali među četiri najbolja dubla na ovom takmičenju.

U polufinalu igraće sa boljim iz duela Nikola Mektić/Aleksander Peja - David Gofan/Pjer Ig Erber.