Kakva ludnica u Čempionšipu! Ne zna se ko koga...!

Ludnica u Noriču, Derbi gubio do 87. minuta, a onda se sve okrenulo! Hal šokirao Lids na Eland Roudu!

Fudbal 29.12.2018 | 19:15
Kakav meč u Noriču! Vodili su domaći do 87. minuta protiv Derbi Kauntija, bili nadomak pobede koja bi ih izjednačila sa Lidsom na čelu Čempionšipa, ali su na kraju ostali bez ičega. Derbi je slavio sa 4:3 i to je preokrenuo posle pauze koja je usledila u 82. minutu jer se ugasio jedan od reflektora.

Prvo je Florijan Jozefson izjednačio u 87. minutu, a u drugom minutu sudijske nadoknade asistirao je Džeku Meriotu za pobedonosni gol i veliko slavlje gostiju.

Heroj pristalica Noriča mogao je da bude finski napadač Temu Puki koji je postigao dva gola.

Norič je odlično počeo utakmicu i u 25. minutu poveo je preko Bena Godfrija. Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 za domaćine, a u strelce se upisao Puki.

Ali, izgleda da je Frenk Lampard svojoj ekipi usadio onaj fajterski stav koji je imao kao igrač Čelsija dugi niz godina.

Igrao se 36. minut kada je Fikajo Tomori zatresao mrežu Noriča i prepolovio zaostatak, a u prvom minutu sudijske nadoknade bilo je 2:2 posle gola Mejsona Maunta.

Devet minuta pre kraja utakmice Puki je vratio prednostu Noriču i delovalo je da je priča gotova...

Istovremeno, Lids Junajted je potpuno neočekivano na svom terenu poražen u duelu sa Halom 2:0 i tako je prekinut niz domaćina od sedam pobeda u Čempionšipu.

Junak pobede tima sa istoka Engleske bio je dvostruki strelac Džerod Bouven. On je najpre u 25. minutu savladao golmana Pikoka Farela, a u 58. minutu u potpunosti je utišao Eland Roud.

ENGLESKA 2 - 25. KOLO: