Dirk Novicki - živa legenda!
Nemac u 21. sezoni u NBA ligi piše istoriju. Novicki prestigao Malouna, ispred samo Stokton, Džabar i Periš. Dirk Novicki, najbolji evropski košarkaš u istoriji NBA, u noći između srede i četvrtka odigrao je 1477. meč u najjačoj ligi na svetu.
Košarka 27.12.2018 | 18:30
Nemački as je na parketu proveo nepunih 12 minuta, zabeležio skok i asistenciju, uz dve blokade, ali uprkos ne baš impresivnom učinku, upisao se u istoriju NBA lige.
U svojoj 21. sezoni u najjačoj ligi na svetu protiv Pelikansa je odigrao 1.477 meč u NBA ligi i postao četvrti igrač sa najviše nastupa.
On je na većnoj listi pretekao Karla Melouna, a ispred njega sada su samo legende - Džon Stokton sa 1.504 utakmice, Karim Abdul Džabar sa 1.560 mečeva i Robert Periš na prvoj poziciji sa najviše odigranih duela u najjačoj ligi sveta - 1.611.
Nastup protiv Nju Orleansa doneo mu je uknjiženje na još jednu listu rekorda. Stigao je do 900. pobede, što je pre njega pošlo za rukom samo još petorici igrača u NBA ligi.
Ispred Nemca su Karl Meloun sa 952 trijumfa, Džon Stokton, koji ima pobedu više, a onda sledi trojka sa više od 1.000 trijumfa - Tim Dankan (1.001), Robert Periš (1.014), dok je na čelnoj poziciji legendarni Karim Abdul Džabar sa 1.074 pobeda u karijeri u NBA ligi.
Dirk Novicki ove sezone je kuburio sa povredom, pa mu je duel protiv Pelikansa bio tek šesti na kojem je nastupio.
Novicki, koji ima 40 godina, u NBA je stigao 1998. i od tada nastupa u Dalas Maveriksima. Osvojio je šampionski prsten 2011, a čak 13 puta zaigrao je na Ol-star meču.
Izvor: mondo.rs
Komentari / 0
Ostavite komentar