FRA: Amijen se izvukao u Bordou!

Edi Gnaore golom tri minuta pre kraja doneo bod gostima.

Fudbal 23.12.2018 | 20:15
Bordo je poveo na svom Matmut Atlantik stadionu golom Samjuela Kalua u 22. minutu.

On je sjajno skočio i glavom zakucao loptu u mrežu na centaršut Serđija Palensije.

U nastavku meča Kalu propušta još jednu šansu za gol, Bordo odoleva pokušajima Džona Mendoze i Bakaja Dibasija, ali ne uspeva da sačuva vođstvo.

Tri minuta pre kraja Edi Ganore postiže sjajan gol nakon centaršuta Dibasija zakucavši loptu uz desnu stativu.

Bordo je remizirao četvrti put u poslednjih pet kola pa je ostao na 12. mestu sa 22 boda, osam od pozicije koja vodi u Ligu Evrope.

S druge strane, Amijen je posle tri uzastopna poraza vezao drugo kolo u kojem je osvojio bodove, pa je izašao iz zone ispadanja.

U Francuskoj sledi zimska pauza, a u prvom meču u 2019. Bordo gostuje Nici 12. januara, dok Amijen dočekuje Anže nekoliko dana ranije u zaostalom meču 18. kola.

Mislili su navijači Bordoa da će u lepom raspoloženju ispratiti takmičarsku 2018. godinu. I delovalo je tako, Žirondinci su vodili sa 1:0 na svom terenu protiv Amijena, ali su gosti na kraju izvukli bod u utakmici 19. kola francuske Lige 1.

Junak Amijena bio je Edi Gnaore koji je tri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka, topovskim udarcem sa 15-ak metara zakucao loptu u mrežu.

Prema prikazanoj igri, gostujuća ekipa je i zaslužila da ode sa bodom u džepu jer je u većem delu utakmice bila ravnopravan rival.

Bordo je poveo u prvom poluvremenu. Igrao se 22. minut kada je Samuel Kalu iskoristio dodavanje Palensije i zatresao mrežu Amijena.

Ovaj nigerijski fudbaler je i u 50. minutu imao priliku da se upiše u strelce  i verovatno reši sve dileme, ali je šutirao pored stative.

Žirondince je stigla kazna u završnici kada im je već popustila koncentracija.

FRANCUSKA 1 - 19. KOLO