FRA - Liga kup: Ispali Marselj i Nica, Paje promašio dva penala!
Sramna simulacija zasenila Lionovu pobedu! Ogromna greška sudija na početku meča rešila meč! Svaka čast za Anrijevu dečurliju! Iznenađenja u Liga kupu Francuske!
Fudbal 19.12.2018 | 23:51
Marselj je na Velodormu eliminisan od Strazbura predvođenog našim Stefanom Mitrovićem. Tokom 120 minuta igre je bilo 1:1, ali su gosti slavili 5:4 u penal seriji. Apsolutni tragičar Marselja je bio njegov najbolji igrač Dimitri Paje. On je večeras promašio čak dva penala. Tačnije, golman Kamara ga je oba puta pročitao i odbranio mu udarce sa bele tačke.
Strazburu je bela tačka večeras zaista bila bela, a Marselju crna. Gosti su poveli golom Martana iz penala u 18. minutu. Potom je Paje u 69. minutu promašio prvi od dva penala, ali je golom Luiza Gustava u 80. minutu, domaći tim ipak uspeo da se spase poraza u regularnom delu meča.
Na penal ruletu su svi Strazburovi igrači bili precizni dok su Paje i Rami promašili penale za Marselj.
Na sličan način je ispala i Nica od Gengana. Posle 0:0 u 120 minuta, pristupilo se udarcima sa 11 metara. Domaći fudbaleru si bili katastrofalni i promašili čak tri pod četiri penala, dok gosti pogodili sva tri.
Bordo je golom hrvatskog veziste Tome Bašića slavio minimalcem na gostovanju Dižonu. Ren je preokrenuo protiv Nanta posle 0:1 i pogotkom Damijena da Silve u 89. minutu je slavio 2:1.
Sunce je ogrejalo i Monako. Tjeri Anri je u nedostatku gomile povređenih igrača izveo na teren protiv Lorijana gomilu klinaca i slavio 1:0. Jedini gol je postigao 18-godišnji Žilijen Bjankon u 70. minutu sjajnim udarcem sa 18 metara. Čak petorica startera u Monaku su bili mlađi od 20 godina, ostatak su činili Fevr(20), Benaser (22), Tilemans (21), golman Badiašil (20) i od iskusnijih samo Šadli i Džemerson.
Sramna simulacija zasenila Lionovu pobedu! Ogromna greška sudija na početku meča rešila meč!
Bez golmana Lopeša, zatim Marsela, Mendija, Morela, Fekira, Auara, Depaja, Liona je uspeo u šarenom sastavu da pregazi Amijen u gostima u osmini finala Liga Kupa Francuske. Konačnih 3:2 ne oslikavaju na najbolji način demonstraciju Lionove sile.
Međutim, pobeda Liona će ostati u senci sramne simulacije njegovog igrača Bakarija Traorea koja je na neki način rešila pitanje pobednika. Traore je u 19. minutu izašao sam pred golmana, a onda sam sebe zakačio po nozi bez bilo kakvog kontakta sa protivničkim igračem?! Sudija Abed je pokazao na belu tačku, pokazao žuti karton defanzivu Adenonu koji se nalazio u blizini, a Dembele je bio siguran sa 11 metara.
Ozlojeđeni Adenon je samo šest minuta kasnije grubo startovao na Diopa i zaradio drugi žuti i isključenje. Sa golom manje i igračem manje, Amijen nije imao nikakvu šansu u nastvaku.
Sevnula je još jedna kontra, Traore je opet pobegao, ali ovog puta nije nao i iz slične situacije je uhvatio golmana na krivoj nozi.
Posle sat vremena je Terije povisio na 3:0 posle prelepe štikle Dembelea i sve je bilo gtovov.
Amijen je sa dva gola u finišu uspeo da izbori častan poraz...
Izvor: mozzartsport
Komentari / 0
Ostavite komentar