Cvajta: HSV i Keln korak bliže Bundesligi!

Union zakočio tamo gde nije smeo! Kil se ne predaje!

Fudbal 10.12.2018 | 09:15
Bilo bi i previše bajkovito da je Magdeburg uspeo. Da upiše prvenac na domaćem terenu protiv do sada jedinog neporaženog tima Union Berlina. Ovako, u 16. kolu Cvajte pomirljivih 1:1 što je rezultat koji je najviše obradovao HSV i Keln.

Naime, velikani nemačkog fudbala su posle remija na istoku Nemačke ostali na bezbednim pozicijama uoči poslednja dva kola jesenje polusezone. Hamburger sada ima sedam bodova više od Uniona, Keln šest, ali i dve utakmice na domaćem terenu pre zimske pauze, dok HSV ide na dva gostovanja.

Union će bodove morati da potraži na drugom mestu, iako se očekivala rutina protiv davljenika iz Magdeburga. Međutim, Kristijan Bek uporno odbija da potpiše kapitulaciju. Pogotkom u 39. minutu doveo je domaće u vođstvo od 1:0, ali je Union zapeo u nastavku i stigao do izjednačenja preko Akika Gogije. Mogao je i do preokreta, ali se Magdeburg spasio šestog poraza u poslednjih sedam kola.

Još gore raspoloženje u Bilefeldu gde su se odmerili Arminija i Sandhauzen. Na kraju 1:1 što je i moglo da se pretpostavi s obzirom na to da je Sandhauzen sada već šest kola bez pobede, a Arminija čak devet.

Tri boda je osvojio samo Kil, koji je vezao i treću pobedu savladavši Dinamo usred Drezdena sa uverljivih 2:0. Strelci su bili Aleksandar Muling i Matijas Honsak.