Cvajta: Hajdenhajm ponovo gazi, pomračenje u Firtu!

Domaćin je sa ovom pobedom prišao na bod zaostatka za trećeplasiranim Union Berlinom i zadržao sedam bodova zaostatka za drugoplasiranim Kelnom, čime je donekle ostao u trci za promociju u Bundesligu - 4:1.

Fudbal 08.12.2018 | 15:30
Hajdenhajm je ponovo u Seriji. Loš period je iza ekipa Franka Šmita, koja je nakon slavlja na gostovanju Sanhauzenu, danas lagano preslišala Duizburg na svom terenu - 4:1 (1:0).

Domaćin je sa ovom pobedom prišao na bod zaostatka za trećeplasiranim Union Berlinom i zadržao sedam bodova zaostatka za drugoplasiranim Kelnom, čime je donekle ostao u trci za promociju u Bundesligu.

Golove za domaćina postigli su Tomala, Dovedan (dva) i Šnaterer, dok je počasni pogodak za goste bio delo Kevina Volcea.

Iznenađujuće ubedljiv ovog popodneva bio je i Aue, koji je na gostovanju u Firtu demolirao domaći Grojter sa 5:0. Mladi Florijan Kruger je postigao prvenac u prvom poluvremenu, dok su konačan rezultat utakmice u nastavku meča postavili Testrot, Hohšajt, Ijoha i Herman.

Najveća uzbuđenja viđena su u Darmštatu, gde su nakon dva dosuđena jedanaestarca plen podelili domaćin i Ingolštat (1:1).

Gosti su rano poveli golom Darija Leskana sa bele tačke, ali im je život zakomplikovao Torsten Ročer, sa dva žuta kartona u kratkom vremenskom periodu, što je domaćin uspeo da iskoristi i došao do boda pogotkom Tibijasa Kempea, takođe sa bele tačke.