ŠPA - Kup: Real sa 10:1 prošao u osminu finala!

Fudbaleri Real Madrida na ubedljiv način su overili plasman u osminu finala Kupa kralja.  Solari imao šta da vidi u Realovoj goleadi - Vinisijus gol i asistencija, Fran Garsija bek za budućnost, Isko konačno dobio šansu i pokazao da mora da igra. . .  Melilja odolevala samo pola sata. . .

Fudbal 06.12.2018 | 19:45
"Kraljevski klub" je posle 4:0 u prvom meču sa Meliljom bio još ubedljiviji i u revanšu slavio sa velikih 6:1.

Prednost je posle pola sata sa dva brza gola doneo Marko Asensio, da bi štoper Sančes sjajnom reakcijom u finišu prvog poluvremena pogodio za 3:0.

Ekipa Santjaga Solarija nije želela tu da se zaustavi, pa je u nastavku do vrha napunila mrežu niželigaša – dva pogotka je postigao Isko, dok se jednom u listu strelaca upisao Vinisijus Žunior i krunisao svoju sjajnu partiju.

Real se na taj način pridružio Levanteu, koji je prethodno sa ukupnih 3:1 prošao Lugo.

U sredu su dalje prošli Barselona, Viljareal, Atletiko Madrid, Đirona, Real Sosijedad, Sevilja i Valjadolid.

I Real je odradio svoje u Kupu kralja. Posle 4:0 u prvom meču protiv lidera jedne od grupa španske Segunde B (treća liga) - Melinje, Kraljevski klub u gotovo rezervnom sastavu lako je upisao još jednu ubedljivu pobedu (6:1), treću u nizu računajući sva takmičenja. Mali klub sa granice sa Afrikom sigurno nije neki naročit reper, ali imao je štošta pozitivno da vidi Santijago Solari od svojih drugopozivaca. Na kraju, ipak, najveći deo posla odradili su oni stariji i iskusniji - Marko Asensio i Isko. Isko na svom debiju kod Solarija...

Odolevali su gosti više od pola sata i sasvim dobro se držali, ali onda su u 33. minutu tako lagano pustili Marka Asensija da im se ušeta u šesnaesterac i pogodi - 1:0. Taj pogodak načeo je Melilju i više nije bilo nazad. Dva minuta kasnije Asensio ponovo pogađa, a do poluvremena u strelce se upisao i Havi Sančez.

Real je igrao bez standardnog štoperskog para, Varan/Ramos, nije bilo ni Marsela, te povređenih Naća, Kazemira, Bejla, Krosa... Odmarali su Benzema, Kurtoa, Modrić. Dani Karvahal igrao je levog beka i na njegovo mesto ušao je mlađani Fran Garsija (19), jedan od razloga što je ovaj meč imao smisla za Solarija. Argentinac se uverio da će na tog momka u bliskoj budućnosti moći ozbiljno da računa.

Asensio je pored dva gola u prvom delu stigao i da asistira, a u nastavku je dirigentsku palicu preuzeo Isko. Sjajan je bio njegov prvi pogodak. Videćemo da li će posle ovakve role Solari ozbiljnije računati na iskusnog vezistu...

Naposletku zapaž je bio i Vinisijus Žunior na svom petom meču za Kraljevski klub. On je nastavio u dobrom ritmu - kad god dobije šansu, nešto uradi. Večeras gol i asistencija. Supertalentovani Brazilac odigrao je svega 242 minuta u seniorskom timu, a ima učinak od dva postignuta i četiri nameštena gola. U prevodu, ovaj momak ili daje ili asistira na svakih 40 minuta.

Za prvu sezonu u Realu više nego zadovoljavajuće, pogotovo ako se u obzir uzme da se radi o dečaku koji je tek napunio 18 godina...