Serena potvrdila učešće na AO!

Američka teniserka Serena Vilijams potvrdila je da će naredne godine učestvovati na prvom grend slem turniru u sezoni, Otvorenom prvenstvu Australije.

Tenis 07.12.2018 | 19:30
Nekadašnja prva teniserka sveta je do sada sedam puta osvajala Australijan open, na kojem nije igrala ove godine. Ona će u januaru u Melburnu pokušati da osvoji 24. grend slem titulu i izjednači se sa Margaret Kort.

Vilijams (37) je prošle godine osvojila titulu na Australijan openu pobedom u finalu protiv sestre Venus, a tada je bila trudna, u osmoj nedelji. Ona se porodila u septembru 2017. godine, a od povratka na teren igrala je u finalu Vimbldona i Ju Es opena i oba puta je izgubila.

Poslednji meč ove godine igrala je u finalu na Flešing Medouzu, gde je izgubila od Naomi Osake iz Japana, u meču koji je obeležio njen sukob sa sudijom Karlosom Ramosom.

Vilijams će tokom poslednje nedelje u ovoj godini igrati na egzibicionom turniru u Abu Dabiju, a zatim će otići u Australiju, gde će igrati na Hopman kupu, uoči Australijan opena.