Kup Izazivača: Zvezda slavila u Bijeljini!

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Radnik u Bijeljini sa 0:3, po setovima 25:27, 18:25, 19:25 u prvoj utakmici šesnaestine finala CEV Kupa Izazivača.

Ostali sportovi 27.11.2018 | 23:30
Odbojkaši Crvene Zvezde su posle ispitivanja snaga na početku meča, na kraju rutinski slavili sa maksimalnim rezultatom i nalaze se na korak do plasmana u osminu finala.

Revanš meč biće odigran naredne srede, 5. decembra od 19.00 časova u dvorani USC Voždovac na Banjici, u Beogradu.

Crveno-beli su odlično započeli meč. Poveli su sa 4:8, a potom i sa 6:11. Čuvali su svoju prednost, vodili sa 11:16, a onda su domaći sa tri vezana poena smanjili zaostatak. Naši odbojkaši su vodili sa 18:22 kada je usledila serija Radnika koji je izjednačio na 23:23, a onda došao i do set lopte. Tim iz Srbije je uspeo da preokrene rezultat u svoju korist, nije realizovao prvu set loptu, ali drugu jeste za 25:27.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba sve do polovine. Bilo je 12:12, kada je Zvezda nanizala pet poena i odmakla Radniku. Održavali su izabranici Dragana Kobiljskog prednost, a u završnici su povisili na 16:22. Crveno-beli su rutinski priveli set kraju i poveli sa 0:2 – 18:25.

Domaći su na početku trećeg seta poveli sa 6:2, ali je Zvezda brzo odgovorila i izjednačila 11:11. Igrao se poen za poen da bi crveno-beli sa četiri vezana poena poveli sa 15:19. Zvezdini odbojkaši su postepeno povećavali vođstvo da bi na kraju trijumfovali sa 0:3 – 19:25.

Najefikasniji na meču bio je Lazar Dodić sa 15 osvojenih poena. Dvocifren je bio i Nemanja Mašulović sa 10 poena.

Revanš meč šesnaestine finala CEV Kupa Izazivača se igra u Beogradu u sredu 5. decembra od 19 časova u dvorani USC Voždovac.

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

RADNIK – CRVENA ZVEZDA 0:3 (25:27, 18:25, 19:25)

Bijeljina – Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 1000. Sudije Jančo Stankov (Bugarska) i Florin Dimači (Rumunija). Trajanje meča: 71 minut.

RADNIK: Vuković 8, Balaban, Đurić 5, Blagojević, Perišić 1, Tuzlančić 1, Vasić 5, Novokmet 10, Ćulibrk 9, Savić (libero). Nisu igrali: Janjičić, Drljić, Trener: Vladimir Milićević.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković 1, Tadić 4, Mašulović 10, Petrović 1, Sinđelić 5, Dodić 15, N. Pavlović, Andonović 8, D. Pavlović 9. Nisu igrali: Meljanac, Nejić. Trener: Dragan Kobiljski.