Kamenovanje fudbalera Boke odložilo Superklasiko!

Fudbaleri Boke Juniors i River Plejta trebalo je da se sastanu u revanš meču finala Kopa Libertadoresa, ali je meč odložen.  Nasilje u Buenos Ajresu, igrači Boke u bolnici! Policija nije uspela da obezbedi tih desetak kilometara između hotela i parkinga "Monumentala". Dvojica igrača Boke završila su u bolnici.  9 minuta posle "početka" Superklasika: NE IGRA SE! Superklasiko je trebalo da počne u 21, posle skandala na ulicama pomeren je na 22, pa na 23. 15, a onda. . .

Fudbal 25.11.2018 | 00:27
Kamenovanje fudbalera Boke odložilo Superklasiko!
Posle spektakla u prvom meču (2:2) sve je bilo spremno za revanš finala, ali je meč odložen zbog velikih nereda uoči meča.

Fudbaleri Boke Juniors su kamenovani od strane navijača Rivera i jednostavno nisu bili u stanju da odigraju duel.

Navijači Rivera su ubacili kamenje u autobus fudbalera Boke, a koristili su i suzavac. Povređeno je nekoliko fudbalera prilikom napada, od kojih je par završilo u bolnici. Kapitenu Pablu Peresu staklo je završilo u oku, ali on je bio spreman da počne meč. 

Predsednik FIFA Đani Infantino je navodno zapretio Boki da mora da odigra meč, ili će u suprotnom biti diskvalifikovana, kažnjena finansijski i izbačena iz takmičenja na pet godina. 

Dugo se polemisalo da li će se meč uopšte odigrati, a on je prvobitno pomeren – sa 21.00 na 22.00, a zatim na 23.15 po srednjeevropskom vremenu. 

Par minuta nakon što je prošao poslednji termin odigravanja čelnici FIFA, AFA i CONMEBOL-a su odlučili da se utakmica ipak odložni posle "džentlmenskog dogovora". 

Navijači Rivera koji nisu bili na stadionu su se sve vreme "jurili" sa policijom, koja je bila primorana da upotrebi gumene metke. 

Meč je zvanično pomeren za nedelju i igraće se od 21.00 po srednjeevropskom vremenu. Nema nikakvih zvaničnih informacija, ali moguće je da River bude kažnjen zbog ponašanja navijača i da se susret na Monumentalu odigra bez publike. 

Fudbaleri Pablo Perez i Gonzalo Lamardo završili su u bolnici, umesto na terenu, kada je autobus sa igračima Boke Juniors kamenovan sa svih strana na ulasku u deo grada koji "pripada" River Plati!

Ispostavilo se da policija Buenos Ajresa nije uspela da obezbedi tih desetak kilometara od hotela u kom su se nalazili igrači Boke, do ulaska na parking "Monumentala", na kom je od 21 čas uz direktan prenos na Arenisport trebalo da bude odigran revanš meč finala Kopa Libertadores između dva najveća, najpopularnija i najuspešnija argentinska kluba.

Ako ste pomislili da se dogodilo dovoljno da duel za prvaka Južne Amerike bude odložen ili čak otkazan, to je u latinskom fudbalu i 2018. godine bukvalno poslednja opcija - bilo je najavljeno da će početi već sat vremena kasnije, u 22.00, potom je termin pomeren na 23.15, a onda i (zdravorazumno) odložen za nedelju u 21.00 i to odlukom koja je doneta u 23.24.

Dakle, devet minuta nakon što je zagrejani sudijski tim iz Urugvaja uveliko trebalo da označi početak susreta.

Šta se tačno u međuvremenu dogodilo, ko je koga pritiskao, čiji je interes bio da se igra, a čiji da se to nikako ne dogodi, svetska javnost imaće prilike da čita u nedelju u toku dana, ali će ostati zabeleženo da se od fudbalera Boke zahtevalo da nastupe uprkos tome što su dvojica igrača morala da budu prevezena u bolnicu posle neverovatnih scena sa ulica prestonice ove zemlje

Pre ili kasnije biće odigran najvažniji "Superklasiko" u istoriji rivalstva Rivera i Boke i jednog dana biće upamćen samo bolji u dodatnih 90 ili 120 minuta, nakon što je pre dve nedelje na "Bombonjeri" bilo burnih 2:2. Ali, sve što je do sada pratilo dvomeč klubova za koje navija preko 70 odsto stanovništva Argentine, dovoljno je da njihovi susreti opravdaju kult jednog od najvećih fudbalskih derbija na planeti.

I prvi meč finala bio je odložen, ali za ceo dan, zbog obimnih padavina koje su natopile travnjak na Bokinom stadionu.

U haotičnim događajima ove večeri, Argentinom su se širile razne vesti, a mediji su objavili i da je predsednik FIFA, Đani Infantino, u telefonskom razgovoru sa predsednikom Boke, Danijelom "Gromom" Anheličijem zahtevao da Skjelotova ekipa nastupi sa igračima koje ima na raspolaganju i zapretio da će u suprotnom - oni biti diskvalifikovani.

Drugim rečima, navodi se da su fudbaleri Boke bili ucenjeni da izađu na teren i odigraju susret, koji je prema nezvaničnim informacijama trebalo uživo da gleda i predsednik Rusije, Vladimir Putin, ali je to postalo neizvesno nakon svega što se dogodilo.

Početak najvećeg od prethodnih 247 argentinskih Superklasika bio je zakazan u 21 čas.

Kada se dogodilo nasilje na prilazima "Monumentalu", oko kog su huligani u uskim ulicama kamenovali autobus sa fudbalerima Boke Juniors i poslali dvojicu u igrača u bolnicu, revanš utakmica finala Kopa Libertadores bila je pomerena na 22 časa i to navodno pod pritiskom predsednika FIFA, Đanija Infantina.

Kasnije, dok se svetska javnost zanimala detaljia nereda u Buenos Ajresu, a društvenim mrežama širili šokantni snimci iz samog autobusa, odlučeno je da će meč za titulu prvaka Južne Amerike početi u 23.15, ali... ni to se nije dogodilo!

U 23.24, skoro deset minuta nakon što je sudijski tim iz Urugvaja trebalo da označi početak pred 66.000 nestrpljivih fanova Rivera na najvećem argentinskom stadionu, pojavila se i konačna informacija - utakmica je odložena za nedelju u 21 čas, kada ćemo saznati ko će postati latinski prvak u fudbalu: River četvrti ili Boka sedmi put!

I prvi duel dva najpopularnija kluba iz ove zemlje bio je odložen za jedan dan, ali zbog neumornih pljuskova koji su polivali Buenos Ajres i "Bombonjeru" pre dve nedelje. Sama utakmica najavljivala je još veći fudbalski spektakl u revanšu, viđena su četiri gola, ali su ove subote uveče "strelci" bili oni sa kamenicama u rukama (mada je "autogol" dao i policajac sa suzavcem).

Boka Juniors - River PlataUkupno: 88-77-82

Primera: 77-65-69

Libertadores: 10-8-7

Ovog puta, umesto kiše, prestonicu su polivale kamenice kojima su Riverovi huligani "dočekali" fudbalere Boke u "svom" kraju grada i, bar na jednu noć, produžili neizvesnost oko toga ko će posle Gremija iz Porto Alegrea osvojiti najprestižnije južnoameričko fudbalsko takmičenje.

U trenutku objave ove vesti, u delu grada oko "Monumentala" i dalje su trajali sukobi između policije i huligana, a zabeleženo je najmanje 16 hapšenja...

Izvor: mondo.rs/B92

Komentari / 0

Ostavite komentar