Đoković savladao Džona Iznera 2:0

Novak Đoković je startovao pobjedom na završnom turniru sezone u Londonu, a savladao je Džona Iznera sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

Republika Srpska 12.11.2018 | 22:37
Nole je u petom gemu napravio brejk, a to se ispostavilo ključnim u prvom setu.

Imao je Đoković priliku da oduzme servis protivniku u devetom gemu i da tada dođe do prvog seta, ali je proradio servis visokog Amerikanca.

Ipak, Srbin je siguro odigrao sljedeći gem, nije dozvolio da rival osvoji poena na njegov servis i stigao je do vođstva od 1:0 poslije 43 minuta igre.

U drugom setu oba tenisera su sjajno servirala u prvih šest gemova, Izner je izgubio samo dva poena na svoj servis, a Đoković nije nijedan, da bi u sedmom stigao do dvije brejk lopte i realizovao je drugu nakon što je protivnik napravio neiznuđenu grešku.

Poslije 30:30 u sljedećem gemu Đoković je osvojio dva sljedeća poena i poveo sa 5:3, a zatim je došao do 40:0 na servis rivala i tri meč lopte.

Izner je uspio da smanji na 30:40, ali je treću brejk loptu Nole iskoristio i stigao je do pobjeda poslije sat i 14 minuta igre.

U 2. meču grupe A turnira najboljih osam u “O2 Areni” Novak će u srijedu igrati protiv Aleksandra Zvereva, a  Nijemac je danas bio bolji od Marina Čilića iz Hrvatske takođe sa 2:0 (7:6, 7:6).